Cambler

Choroby przenoszone drogą płciową (STD), objawy i przyczyny

Objawy chorób przenoszonych drogą płciową

Objawy choroby przenoszone drogą płciową zmieniać się w zależności od typu STD i w danym przypadku. Niektóre choroby przenoszone drogą płciową nie mają żadnych objawów na początku choroby. Dowiedz się więcej na temat objawów chorób przenoszonych drogą płciową ›

Ból w pachwinie

Ból w pachwinie jest dyskomfort w okolicy pachwiny. Pachwiny, gdzie kończy swój brzuch i nogi zaczynają. Pachwina nazywana jest także obszar pachwinowych i obejmuje górną część uda wewnętrzne, jak również obszar, w którym przednie nogi przywiązują do tułowia.

U mężczyzn, ból w pachwinie może również odnosić się do bólu, który promieniuje do lub z moszny i jąder w obrębie moszny. Kobiety mogą odczuwać ból w pachwinie z powodu choroby narządów płciowych lub narządów rozrodczych. Ból może promieniować do pachwiny na chorobę stawu biodrowego, dolnej części kręgosłupa, miednicy, nerki, pęcherza lub okrężnicy.

Dowiedz się więcej o ból pachwiny ›

Gorączka

Gorączka wzrost temperatury organizmu do zakresu, który znajduje się powyżej normalnego (98,6 stopni Celsjusza). Normalna temperatura ciała może ulec zmianie w ciągu dnia przez kilka stopni. Różne czynniki mogą zwiększyć temperaturę ciała w tym odżywiania, aktywności fizycznej, leków, okolic (pokoju lub na zewnątrz) temperatury, lub silnej reakcji emocjonalnej.

Część odpowiedzi naturalną obronę organizmu na zakażenie jest podniesienie temperatury ciała. Większość patogenów przeżyć najlepiej w normalnej temperaturze ciała. Dlatego, podnosząc temperaturę organizmu jest naturalnym sposobem zabijania czynnika zakaźnego lub zapobiegania jego rozprzestrzenianiu.

Temperatura doustna 99,5 stopni Celsjusza u dziecka i ponad 99 do 99,5 stopni Celsjusza u osób dorosłych uważa się za gorączkę. Gorączka może być spowodowane przez choroby dość łagodnych, takich jak przeziębienie lub przez poważnych chorób, takich jak grypy i zapalenia opon mózgowych. Niemowlę ząbkowania ostatnio szczepienie, autoimmunologiczne oraz zaburzenia zapalne, niektóre rodzaje raka mogą spowodować gorączkę, jak również.

Dowiedz się więcej o: gorączka ›