Cambler

Kiedy bierzesz leki serca

Miliony ludzi brać jakieś leki serca. Dla niektórych osób, oznacza to Downing jeden codziennie pigułkę, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Dla innych może to oznaczać podjęcie wielu różnych leków, aby wzmocnić pracę serca, obniżają poziom cholesterolu poziom, zapobiegają zakrzepom krwi, lub stabilizacji rytmu serca.

Te małe pigułki i mikstury są życiodajnym i potężny. Nawet niewielki spadek ciśnienia krwi czytanie może obniżyć ryzyko wystąpienia zawału serca.

Jednocześnie, biorąc te leki w niewłaściwy sposób lub zaprzestanie ich bez konsultacji z lekarzem może być niebezpieczne, a nawet śmiertelne.

Europejskie Stowarzyszenie Serca (AHA) i National Heart, Lung, and Blood Institute oferuje następujące leki porady.

Utrzymać aktualną listę wszystkich leków

Nie tylko prowadzenia listy pomogą Ci utrzymać się na szczycie, co trzeba zrobić i kiedy, ale jest to również informacja krytyczna podzielić się z każdym dostawcą opieki zdrowotnej leczenia do zapewnienia Twoja troska jest bezpieczne i odpowiednio zarządzane.

Niektórzy ludzie prowadzić listę swoich leków na komputerze, dzięki czemu można je łatwo aktualizować go. Może łatwiej będzie mieć zapis w kolumnach, z nazwą leku w jednej kolumnie, dawki w następnej kolumnie, a lek jest cel, na przykład, "rytm serca" lub "ciśnienie krwi"-w następnym.

Dodać leków część rutynowych

Co jest dla Ciebie łatwe do zapamiętania: Biorąc swoje lekarstwa co wieczór przed mycia zębów? Codziennie rano ze śniadaniem? Tylko pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarstwo. Niektóre statyny, na przykład te, które są leki zmniejszające poziom cholesterolu, często lepiej wykonane przed snem, ponieważ korpus ma tendencję do wytwarzania większej ilości cholesterolu w nocy.

Porozmawiaj z lekarzem

Przed zastosowaniem każdego nowego leku skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, czy lek jest na receptę, over-the-counter, suplement diety, lub preparat ziołowy. Interakcje leków mogą być przyczyną wielu, często poważne, problemy.

Jeśli jesteś na warfaryny krwi cieńsze, na przykład, biorąc lek lub alternatywnej terapii, które dodatkowo rozrzedza krew może narazić Cię na ryzyko zagrażające życiu udaru lub krwawienia wewnętrznego.

Over-the-counter leki mogą być szczególnie niebezpieczne dla chorych na serce:

  • Leki obkurczające błonę śluzową, która może podnieść ciśnienie krwi i powodować zaburzenia rytmu serca

  • Migrenowy ból głowy leki, które może podnieść ciśnienie krwi, a nawet wprowadzają na atak serca u osób z zaawansowaną chorobą serca

  • Leki odchudzające, które zawierają efedrynę, lek, który może zwiększyć ciśnienie krwi i tętno, a przyczyną problemów rytmu serca

Trzymać się jednej aptece

Wielu farmaceutów polegać na zaawansowany system komputerowy, który robi przekrój sprawdzenie wszystkich leków z każdej nowej recepty i automatycznie ostrzega o potencjalnych niepożądanych interakcji. W przypadku zakupu leku innym, jednak nie pojawi się w systemie.

Nie należy przerywać przyjmowania leku

Nigdy nie należy przerywać przyjmowania leku bez lekarza OK. Jeśli cena jest problem, zapytaj się z lekarzem, czy jest tańsza alternatywa.

Jeśli nagle przerywać stosowania beta-blokerów, tętno i ciśnienie krwi może czasowo wzrastać. Jeśli zaprzestanie lek, który stabilizuje rytm serca lub zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi, można lekko atak serca.

Z tych samych powodów nie opóźniać napełniania receptę.

Mają badania lekarskie zalecił lekarz

Regularne kontrole ciśnienia krwi może poinformować, jeśli nadciśnienie leki potrzeby regulacji. Rutynowe badania krwi są krytyczne, jeśli przyjmuje leki obniżające poziom cholesterolu statyn. Leki te mogą mieć wpływ na wątrobę, a objawy nie pojawią się aż zaawansowane uszkodzenie wątroby.

Zwracaj uwagę na skutki uboczne

Jeśli uważasz, że masz efekt leków boczny, skontaktuj się z lekarzem od razu. Lekarz może być w stanie przepisać inny lek, który może zrobić tak dobrą pracę, bez skutków ubocznych. Jeśli masz objawy ciężkiej przykład dla reakcji alergicznych, masz problemy z oddychaniem, wyrwać się wysypka, zaczynają puchnąć, lub mieć dużo swędzenie-zadzwonić pod numer 911.

Przede wszystkim, nie pozwól, obawy o zagrożeniach tych cudownych leków uniemożliwiają ich podjęcia.

Zasoby leki serce

  • Wydruku wykres medycyna pomóc śledzić swoje leki są dostępne na AHA stronie. Odwiedzić i sprawdzić "lekarstwa wykresie."

  • Szeroki wybór środków na mądrego stosowania innych leków na receptę i jest dostępna w Radzie Narodowej w sprawie informacji dla pacjentów i Edukacji stronie. Wybierz i kliknij "Medycyny użytkownikami", a następnie "Narzędzia dla konsumentów."

  • Możesz dowiedzieć się, jak uzyskać "egzamin" leków AHA odwiedzając stronę internetową. Odwiedzić i sprawdzić "Jak się sprawdzanie na Twoje leki."