Cambler

Choroby serca i depresja - ulica dwukierunkowa?

Gdy kardiolog (serce lekarz) pyta, jak pacjent czuje, pytanie zazwyczaj odnosi się do ciała. Ale powinien on poprosić o nastroje i emocje, zbyt. Odpowiedź może zaoferować ważne informacje na temat ogólnej i sercowo-naczyniowego zdrowia człowieka.

Zdrowie fizyczne i psychiczne były kiedyś uważane za odrębne podmioty. Teraz wiemy, że są głęboko związane. Związek między depresją a chorobami serca jest dobrym przykładem:

  • Ludzie, którzy są w depresji są bardziej narażone na rozwój choroby serca lub mieć atak serca niż osoby, które nie są w depresji.

  • Ludzie, którzy mieli atak serca lub żyć z niewydolnością serca lub innej choroby serca lub naczyń krwionośnych, są bardziej narażone na depresję niż osoby bez tych chorób.

Dowody, że gdy lekarze budynek identyfikacji i leczeniu depresji, to jest dobre dla serca. We wrześniu 2008 r. Europejskie Stowarzyszenie Serca (AHA) wydał wytyczne w celu podniesienia świadomości na temat niebezpiecznego związku pomiędzy depresją a chorobami serca.

Depresja: nie "normalne" odpowiedzi na choroby serca

Osób leczonych na choroby serca - zwłaszcza jeśli jest to ciężkie - mogą mieć trudności z rozpoznaniem własnej depresji. Mogą one przyjąć ich smutek jako normalna reakcja na mające chorobę, która może podjąć przyjemności naszego życia lub, co gorsza, podniesienia zagrożenia nagłą śmiercią. Lekarze mogą łatwo przypisać zmniejszony poziom aktywności pacjenta, zmalała radości życia lub zmiany snu i apetytu na "normalnych" reakcji na choroby serca.

Wiele objawów chorób serca naśladować objawy depresji. Tak więc coraz więcej kardiologów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej korzysta formalne kwestionariusze ekranizować pacjentów dla depresji. Narzędzia te pomagają lekarze dowiedzieć się o jedzenie i spanie zwyczaje, poziom energii, koncentracji i zdolności do podejmowania przyjemność z codziennych czynności.

Smutne serce

Depresja jest ciężko na sercu i tętnic, które prowadzą krew do niego. Wśród osób zdrowych, depresji podwaja ryzyko nagłej śmierci sercowej i zwiększa szanse na atak serca lub udar mózgu. Ryzyko jest jeszcze większe u osób, które już mają choroby serca.

Jaki to ma związek? Depresja wiąże się ze zmianami fizycznymi, które mogą utorować drogę do ucisku serca.

  • Depresja ma negatywny wpływ na dwóch ważnych hormonów: systemy podwzgórze-przysadka-nadnercza (HPA) osi i układu renina-angiotensyna-aldosteron. Oboje wpływać serca i naczyń krwionośnych zdrowie.

  • Naukowcy odkryli, że cząsteczek sygnałowych nazywanych cytokinami prozapalnymi aktywuje u osób z depresją. Cytokiny te wydają się promować miażdżycy i pęknięcie płytki wypełnionych cholesterolem, które mogą blokować przepływ krwi do mięśnia sercowego i spowodowania śmierci.

  • Depresja może zmienić serca i rytm w niezdrowych sposobów.

  • Depresja także aktywuje płytki krwi. (Płytki krwi są niewielkie fragmenty komórek we krwi, które są niezbędne do krzepnięcia krwi.) Płytki krwi są czasami określane jako staje się "lepkie", ponieważ są one bardziej narażone na zlepiają i tworzenia skrzepów w krwiobiegu.

Behawioralne zmiany spowodowane przez depresję może być tak samo ważne. Raport z serca i duszy ciągłej Studium cytowane brak aktywności fizycznej oraz czynniki behawioralne jako głównych czynników związku między depresją a chorobami serca.

Ludzie, którzy są w depresji trudno:

  • Ćwiczenie

  • Zwróć uwagę na to, co jedzą

  • Przyjmuje leki potrzebne do ochrony serca

Oni również mają tendencję do wycofania się z rodziną, przyjaciółmi i innych interakcji społecznych. To może dodatkowo zwiększyć ryzyko chorób serca.

Leczenie depresji i choroby serca razem

Leki i psychoterapia i filarami do leczenia depresji. Na ogół są one skuteczne w przypadku pacjentów z chorobą serca. Ale inne zabiegi zasługują na szczególną uwagę. Jednym z nich jest ruch.

Leki

Lekarze unikać przepisywania grupy leków przeciwdepresyjnych o nazwie trójpierścieniowe. Dwa przykłady tych leków są imipramina (Tofranil) oraz nortryptylina (Pamelor). Te starsze leki mogą wpływać na rytm serca w szkodliwych sposobów osłabienia pompy już kruchy.

Nowsze środki przeciwdepresyjne, włącznie z selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), które okazały się bezpieczne w leczeniu depresji u pacjentów z chorobą serca. Małe badania sugerują, mogą poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego, jak również. Inne nowsze leki przeciwdepresyjne mogą działać, ale jest mniej dowodów o ich zagrożeń i korzyści dla osób z depresją.

Wybór, który SSRI użyć, zależy od preferencji pacjenta i historii choroby. AHA zaleca albo sertralina (Zoloft) lub citalopram (Celexa) jako pierwszego wyboru dla pacjentów z chorobą serca, które doświadczają pierwszy epizod depresji. Starannie zaprojektowane badania wykazały, te leki są bezpieczne i skuteczne dla tej grupy osób. Ale jeśli jest to powtórka epizod depresji, które z powodzeniem leczonych innego typu SSRI, a następnie mogą ponownie uruchomić ten konkretny lek.

Psychoterapia

Przeżyli zdarzenie zagrażające życiu serca mogą czuć się bardziej wrażliwe lub mają nowe spojrzenie na życie. Mogą czuć się smutno o utratę siły i wigoru, lub lęk o możliwości nagłej śmierci. Psychoterapia może wspierać zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie zobowiązania do opieki medycznej i psychiatrycznej. Może to również pomóc osobie, aby zobaczyć te obawy bardziej realistycznie i zająć więcej przyjemności w życiu.

Ćwiczenie

Coraz więcej badań wykazuje, że regularne ćwiczenia mogą poprawić nastrój u osób z łagodną do umiarkowanej depresji. Może to być również ważny dodatek dla osób z ciężką depresją. Jako bonus, ćwiczenia pomagają także serce i naczynia krwionośne, płuca, mięśnie, kości i praktycznie każdą inną część ciała.

Nasze zrozumienie, jak aktywność fizyczna wpływa nastrój się zmienia. Od dawna zrozumiał, że ćwiczenia sprzyja uwalnianiu endorfin i noradrenaliny i zwiększa dopływ tlenu i energii do mózgu. Niektórzy eksperci uważają, że długotrwałe ulepszenia w depresji pochodzą z procesu zwanego neurogeneza.

Neurogeneza odnosi się do wzrostu nowych komórek nerwowych i wzmocnienia połączenia nerwowe. Proces ten jest widoczny w hipokampie, jednym z obszarów mózgu, które bierze udział w regulacji nastroju.

Te same zmiany są widoczne u osób, które odpowiedziały na innych skutecznych metod leczenia depresji.

Aby czerpać korzyści mózgu ćwiczeń, ludzie nie muszą nosić się na zewnątrz. Jedno z badań, na przykład okazało się, że aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności, takich jak chodzenie mili w 15 do 20 minut, znacznie poprawiła się objawów u osób z łagodną i umiarkowaną depresję, tak długo, jak szli na bieżąco.

Naukowcy odkryli, że ludzie muszą być aktywne fizycznie przez 35 minut dziennie, pięć razy w tygodniu i przez 60 minut dziennie, trzy razy w tygodniu, aby czerpać korzyści. Korzyści nastroju nie były widoczne, jednak w ludzi, którzy byli umiarkowanie aktywny przez zaledwie 15 minut dziennie, pięć dni w tygodniu.

Zachęcanie do leczenia depresji

Doświadczonych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego, że największą przeszkodą w leczeniu depresji może być niezdolność osoby przyznać, że mają problem lub ich niechęć do uzyskania pomocy. Aby pokonać te bariery, pacjenci z chorobami serca muszą wiedzieć, że nieleczona depresja stawia ich na zwiększone ryzyko wystąpienia dodatkowych problemów z sercem.

Kardiologów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej może promować lepszych wyników przez rutynowo pytać swoich pacjentów o objawach depresji i zachęcanie ich do rozwiązywania problemów nastroju bezpośrednio. Dla ludzi, którzy są zawstydzeni ideą leczenia zdrowia psychicznego, najbardziej przekonywującym argumentem może być to, że leczenie depresji może serca zdrowsze i doprowadzić do dalszej, bardziej wartościowe życie.