Cambler

Życie z chorobą afektywną dwubiegunową

Życie z chorobą afektywną dwubiegunową

Zdrowie psychiczne grupy wsparcia oferują wsparcie, zrozumienie i przydatne informacje dla osób borykających się z depresją, lękiem, zaburzenia stresu pourazowego i innych chorób. Dowiedz się więcej o życiu z chorobą dwubiegunową ›

Pomaga kogoś z chorobą psychiczną

Troska o kogoś, kogo kochasz, kto jest chory lub niepełnosprawny nigdy nie jest łatwe. Gdy choroba dotyka ukochanej za stan umysłu, jakie stawia przed tobą może być szczególnie trudne.

Choroby psychiczne, takie jak zaburzenia depresji, schizofrenii i dwubiegunowych lub lękowych są biologiczne w przyrodzie. Oznacza to, że mają one bezpośredni wpływ na funkcjonowanie mózgu, co utrudnia lub uniemożliwia osoba myśleć, powód, czuć, lub odnosić się do innych w sposób przewidywalny, normalny sposób. W rezultacie, relacje z rodziną i przyjaciółmi może stać się napięta, zwłaszcza, jeśli są wysiłki, aby pomóc spotkał się z obojętnością, gniewu, lub podejrzenia.

Dowiedz się więcej o pomoc kogoś z chorobą psychiczną ›

Lek może powodować przyrost masy ciała

Zbyt dużo jedzenia i za mało ćwiczeń są główne przyczyny ludzie wkładają dodatkowych kilogramów. Jednakże, niektóre na receptę i bez recepty leki mogą również powodować przyrost masy ciała. Możecie zdobyć jak funta tygodniowo. Jeśli czujesz, spodnie coraz mocniej i nie zmieniłeś swoje ćwiczenia i dieta reżim, poproś lekarza o leki.

Najczęstsze leki na receptę, aby spowodować przyrost masy ciała należą leki w leczeniu depresji, zgaga, zaburzenia dwubiegunowe, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. Pigułki antykoncepcyjne i wysokie dawki lub długotrwałe leczenie kortykosteroidami może powodować zwiększenie masy ciała.

Niektóre over-the-counter leki, w tym leki przeciwhistaminowe, przeciwzapalne, nasennych i leków w celu zapobiegania chorobie lokomocyjnej, może prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli są przyjmowane regularnie.

Dowiedzieć się, czy lek może być przyczyną przyrostu masy ciała ›