Cambler

Bicie serca: zielona herbata i statyny

Zielona herbata i statyny

Niektórzy ludzie piją zieloną herbatę, bo słyszałem, że jest dobre dla serca. To może być prawda. Zielona herbata zawiera katechiny, flawonoidy, przeciwutleniacze i scads innych substancji, które zostały przedstawione w celu obniżenia ciśnienia krwi, poprawia elastyczność tętnic i zapobiegania zmian chemicznych uszkadzających arterii do krążącego cholesterolu. Dowody są tak słabe, chociaż, że FDA nie pozwoli firmom twierdzą, że herbata - zielony, czarny, lub oolong - zapobiega chorobom serca.

Jeśli zielona herbata jest jednym z codziennych napojów i wziąć statyny, nie przesadzaj herbatę. Pisanie w 19 sierpnia 2008, Annals of Internal Medicine, badacze włoscy opowiada historię człowieka, który opracowany ból mięśni podczas przyjmowania simwastatyny (Zocor). Ale kiedy przestał pić jak zwykle trzy lub więcej filiżanek zielonej herbaty dziennie, był w stanie podjąć simwastatyny bez bólu. Badania wykazały, że na tej samej dawce 20 miligramów simwastatyny, mężczyzna miał dwa razy tyle statyn w jego krwi podczas picia zielonej herbaty, jak to zrobił, gdy wziął sobie przerwę od picia.

Zielona herbata jest doskonałym napojem, i może robić swoje serce, kości, a reszta z was jakiś dobry. Ale, jak to i inne napoje i żywność w interakcje z lekami jest Uncharted wody.