Cambler

Skóra, oczy i słońce

Wraz z ciepłem, słońce produkuje światła i niewidzialne promieniowanie ultrafioletowe (UV). Promieniowanie UV może powodować oparzenia słoneczne, zmarszczki, plamy słoneczne, zaćmę i raka skóry i prawdopodobnie przyczynia się do zwyrodnienia plamki żółtej. Tan kiedyś symbol zdrowia, ale teraz okazało się być wynikiem narażenia na działanie promieniowania UV.

Można chronić się przed rakiem skóry i innymi uszkodzeniami słońce za pomocą filtrów przeciwsłonecznych, obejmujących się i ma na sobie okulary, które blokują promienie UV.

Niektóre promieniowanie UV, jednak ważne dla podmiotu na witaminę D, która pomaga w absorpcji wapnia i fosforu. Światowa Organizacja Zdrowia mówi, że pięć do 15 minut słońca na dłoni, twarzy i ramion dwa do trzech razy w tygodniu w okresie letnim jest odpowiednie dla tego produktu.

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej

Wybierz krem ​​do opalania, która chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. Szukać słów "o szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej" lub składników, takich jak tlenek cynku, tlenek tytanu lub Avobenzone na etykiecie.

Stosować krem ​​do opalania z współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) co najmniej 15, gdy idziesz na zewnątrz. Najlepiej jest zastosować krem ​​do opalania o 20 do 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, więc skóra ma czas, aby go wchłonąć. Należy ponownie zastosować krem ​​do opalania często, co najmniej dwie godziny, a zwłaszcza po ćwiczeniach lub pływanie.

Według Europejskiej Akademii Dermatologii, większość ludzi nie używać tyle ochrony przeciwsłonecznej. Średniej wielkości osoba potrzebuje co najmniej jedna uncja-około dwóch łyżek-ochrony przeciwsłonecznej do pokrycia jego ciało.

Chroń oczy

Według Europejskiej Akademii Okulistyki, promieniowanie UV w światło słoneczne może spowodować uszkodzenie tkanek oka.

Szkody dla oka promieniowanie UV może powodować ślepotę śnieg, zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Ryzyko uszkodzenia jest wyższy w środowiskach, w których duża ilość odbitego promieniowania UV, takie jak na śniegu lub wody.

Zalecane są okulary, które zapewniają 99 do 100 procent ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Należy pamiętać, że ciemniejsze-kolorowe soczewki nie zawsze chronić oczy lepiej Specjalna powłoka sprawia, że ​​różnica. Aby zapobiec ślizganiu się światło słoneczne wokół krawędzi, nosić okulary przeciwsłoneczne obcisły które owijają się wokół.

Badania pokazują, ekspozycja na słońce jest większe, gdy jest odbite od wody, śniegu lub betonu, więc stosowanie ochrony przeciwsłonecznej i nosić okulary przeciwsłoneczne, nawet siedząc pod parasolem.

Ukryć

Oto więcej wytyczne do ochrony skóry:

  • Nosić kapelusz z rondem, który jest co najmniej cztery cale szerokości. Czapki z daszkiem nie chroni uszy i kark.

  • Nosić odzież ochronną, która zakrywa się na szyję, ramiona i nogi. Tkaniny z ciasnym splot pomocy bloku słońcu.

  • Ograniczyć czas spędzony na słońcu między 10 rano i godzina piętnasta