Cambler

Postawa idealna: stojąc za plecami

Prawidłowa postawa, stojąc, siedząc, lub spania-jest ważna dla zdrowego, wolnego od bólu pleców.

Dobra postawa utrzymuje kości w ich naturalnym, właściwym ułożeniu, mówi Europejskiego Stowarzyszenia Fizjoterapia (APTA). To z kolei, stawia mniejszy nacisk na resztę ciała, czy jesteś w ruchu lub w stanie spoczynku.

Kości, które są z linii są na łasce ciężkości i obciążać wspierających mięśni i więzadeł. Możesz wywołać ten sam rodzaj stresu, jeśli garbić z ramion zbyt daleko do przodu lub jeśli stoisz z większą masę na jednej nodze, niż na innych. Naciągane bóle głowy, bóle mięśni i skurcze pleców może wynikać.

Przewlekłe słaba postawa może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych w samego kręgosłupa APTA mówi.

Naturalnie dobra postawa

Niektórzy ludzie myślą o dobrej postawy jako sztywne i sztywne. W rzeczywistości, to jest dokładnie odwrotnie. Dobra postawa jest wygodny i naturalny wygląd, bo to normalne położenie. Twoje ciało jest w równowadze i spokój.

Stojąc

Trzymaj głowę prosto, zrównoważone równo między ramiona i podbródek równolegle do podłogi. Trzymaj ramiona, biodra, kolana i poziom, a stopy i kolana wskazał wprost. Z boku, ucho, ramię, biodra, kolana i kostki powinny być skupione wzdłuż wyimaginowanej linii prostej.

Siedzący

Trzymać głowę prosto i wyprostowany, ugnij kolana i biodra pod kątem 90 stopni, a utrzymać stopy płasko na podłodze. Trzymaj wciśnięty przeciwko krześle dolnej części pleców.

Spanie

Leżeć płasko na plecach, z małą poduszką pod głową i szyją. Jeśli śpisz na boku, trzymać ucho, bark, biodro, kolano i kostkę wzdłuż linii prostej. Umieścić niewielką poduszkę między kolana i staraj się unikać skręcania kręgosłupa.

Chroń swoją postawę

Dobra postawa może nawet odwrócić niezdrowych skutków złej postawy. APTA oferuje te wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć i utrzymać dobrą postawę:

  • Regularnie ćwiczyć. Dobry diseaseing aerobik, tym obciążonych ćwiczenia jest ważny dla zdrowego kręgosłupa i mięśni, które go obsługują. Mięśnie te korzystają również z umiarkowanym treningu siłowego.

  • Rozwijać swoją elastyczność. M.in. odcinki w regularnych treningów i uniknąć siedzi zbyt długo w jednej pozycji. Wypróbuj ten prosty odcinek na biurku: Siedząc w fotelu, pochylić się do przodu w pasie tak daleko, jak to tylko możliwe. Przytrzymaj licząc do pięciu, a następnie siedzieć prosto. Okresowo powtarzać w ciągu dnia.

  • Zmieścić się na stacji roboczej. Ustaw wysokość fotela, dzięki czemu można utrzymać dobrą postawę w pozycji siedzącej. Ustawić oparcie do obsługi dolnej części kręgosłupa.

  • Używaj dobrych mechanikę ciała. Zginać kolana podczas podnoszenia i przenoszenia ładunków blisko ciała.

  • Kontroluj swoją wagę, aby zmniejszyć nacisk na mięśnie i utrzymać dobre wyrównanie.