Cambler

Kiedy ból pleców obchodzi teraz potrzeby

Ból pleców może się wahać od nudny do ciężkiego, a większość przypadków bólu pleców można przypisać do naprężeń wprowadzanych mięśni i więzadeł, które wspierają kręgosłup. Ostre lub krótkotrwałe bóle pleców zazwyczaj trwa od kilku dni do kilku tygodni. Większość ostrych ból pleców wynika z urazem dolnej części pleców lub zaburzenia, takich jak zapalenie stawów. Ból po urazie może być spowodowane urazem sportowym, pracy wokół domu lub ogród lub nagłego szarpnięcia lub wstrząsu, takich jak w wypadku samochodowego, który powoduje nacisk na kości kręgosłupa i tkanek. Objawy mogą wahać się od bólu mięśni do fotografowania lub przeszywający ból, ograniczoną elastyczność i zakres ruchu, lub niemożność stanąć prosto. Ból pleców może być traktowane z ograniczoną odpoczynku, a także ćwiczenia i edukację na jak zapobiegać jej nawrotom, mówi Narodowy Instytut Zaburzeń Neurologicznych i uderzenie (NINDS). Ale są chwile, kiedy poszukiwanie natychmiastowej pomocy lekarskiej dla bólu pleców jest koniecznością.

Jeśli masz utratę kontroli jelit lub pęcherza, szukają pomocy w nagłych wypadkach na raz. Paraliż jelit i pęcherza może wystąpić, jeśli nie uczestniczyli niezwłocznie.

Dla następujących objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem:

  • Twój ból pleców towarzyszy gorączka

  • Doświadczyłeś poważny cios lub spadek

  • Twój kręgosłup jest do tyłu lub obrzęk

  • Ból obejmuje również poniżej kolana w jednej lub obu nóg

  • Czujesz osłabienie, mrowienie lub drętwienie w pośladki, uda, nogi lub miednicy

  • Ból jest nie do zniesienia, albo gorsza, gdy leżysz

  • Masz problemy z pęcherzem i jelitami, które wcześniej nie istniały na ból pleców

Na szczęście, większość ból pleców nie powodują szkody dla nerwów i będzie lepiej w ciągu kilku dni lub tygodni, NINDS mówi.