Cambler

Ból pleców: to nie może być to, co myślisz

Jeśli masz bóle pleców, prawdopodobnie bardziej skoncentrowane na co zatrzymać niż na znalezieniu przyczyny bólu.

Ale ból pleców może być spowodowane przez wiele chorób i schorzeń, w tym stres lub uszkodzenia ciała, nadwaga, niewłaściwe podnoszenie, ciąża i chorób takich jak fibromyalgia i artretyzm, według Narodowego Instytutu zapalenia stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry. Nauki o możliwych przyczyn może pomóc uzyskać zwolnienie z bólu i ewentualnie zapobiec w przyszłości.

Powrót zwichnięcie lub szczepu

Ten rodzaj bólu zazwyczaj zaczyna się w dzień po ciężkiej aktywności fizycznej. Mięśnie grzbietu, pośladków i ud są często ból i sztywność. Powrót może mieć obszary, które są ból przy dotknięciu lub naciśnięciu.

Wystające na dysku

Jeśli masz chorobę dysku, może być silny ból w dolnej części pleców. Jeśli na dysku kompresuje nerwów, ból może rozprzestrzenić dół jedną nogę, a noga może się słaby. Ból zwykle pogarsza się podczas zginania lub skręcania.

Zwężenie kanału kręgowego

Ból, drętwienie i osłabienie wpływu na plecy i nogi. Objawy gorzej, gdy stoisz lub chodzić, ale to ulgę, kiedy siedzisz lub pochylić się do przodu.

Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa

Oprócz bólu pleców, będziesz miał sztywność zginania nad i trudności. Objawy te zwykle pojawiają się w ciągu wielu lat.

Zakażenia nerek

Choroba ta typowo powoduje nagłe, silny ból tuż poniżej żeber na jednej stronie tylnej. Mocz może być mętny, zabarwiony krwią, lub wyjątkowo silne lub faul zapach.

Czas trwania bólu pleców zależy od przyczyny. Na przykład, jeśli ból jest spowodowany przez szczep od nadmiernego wysiłku, może być w stanie wrócić do normalnej aktywności stopniowo w ciągu kilku dni lub tygodni. Inne choroby, takie jak kręgowego mogą wymagać operacji i dłuższe czasy odtwarzania.

Co jest co?

Aby ustalić przyczynę bólu i najlepszego leczenia, Twój lekarz zapyta o objawy i historię choroby. On lub ona zbadać mięśnie pleców i kręgosłupa, w celu sprawdzenia, ból, tkliwość lub osłabienie mięśni, sztywność, drętwienie lub nieprawidłowych odruchów.

Objawy i badanie fizykalne mogą Daj swojemu wystarczająco dużo informacji, aby zdiagnozować problem. Jeśli ból pleców jest powiązane z bardziej poważnych schorzeń, lub nie poprawi się w ciągu kilku tygodni, może zostać skierowana do specjalisty, np. chirurga ortopedę, neurologa lub stawów lekarza.

Dobrą wiadomością jest to więcej niż 90 procent osób z bólem pleców lepiej po leczeniu zachowawczym. Tylko 5 procent ma objawy dla więcej niż 12 tygodni, a dla większości z tych ludzi, bo nie jest poważny.