Cambler

Zrozumienie problemów z płodnością: przeszkód w ciąży

Ścieżka do ciąży nie zawsze jest gładka. Wiek, hormony i zdrowia swojego układu rozrodczego może wszystko się przeszkody w ciąży. Należy pamiętać, że jest to wspólne dla obu partnerów, aby czynniki, które obniżają płodność. A czasem przyczyna jest nieznana. Więc staram się unikać poczucia winy lub wprowadzania winę jeśli masz problemy z zajściem w ciążę. Zamiast dzielić wyzwanie i wzajemnie wspierać.

Starszy wiek

Wiek jest głównym czynnikiem płodność samic. Jako kobieta wieku, ilość i jakość jej jaj spada. Staje się to oczywiste, przez około 35 lat i przyspiesza po 40 roku życia. Człowiek czyni plemników w całym jego życiu. Tak więc wiek nie jest takim samym czynnikiem. Jednak wiele problemów może wpływać spermy niezależnie od wieku człowieka.

Problemy ze spermą

Zdrowie i styl życia, czynniki mogą zmniejszyć liczbę plemników (liczba plemników w ejakulacie) człowieka. Nawet jeśli liczba plemników jest normalne, człowiek może produkować plemniki, które nie działają poprawnie. To nie może być w stanie odbyć podróż przez kobiety dróg rodnych. Albo, może nie być w stanie zapłodnić jajo.

Problemy z owulacją

Problemy owulacji są częstą przyczyną niepłodności. W niektórych przypadkach brak równowagi hormonów mogą zapobiegać jaja od dojrzewania. Problemy hormonów może także zapobiegać jaja z uwalniany przez jajniki.

Problemy z nawożenia

Zator męskiego lub żeńskiego układu rozrodczego może zapobiegać zapłodnieniu. Lub, plemniki mogą nie być w stanie pływać przez śluz szyjki macicy. I nawet jeśli nie osiągną spermy jaj, mogą one nie być w stanie wniknąć w jaja wykładziny.

Problemy z implantacją

Po zapłodnieniu zarodek może być zdolne do implantowania w macicy. Często jest to spowodowane problemami z błony śluzowej macicy. Może on również powodować problemy z wielkością i kształtem do macicy.