Cambler

Zrozumienie problemów z płodnością: poprawa swoje szanse

Lekarz może zaproponować kilka prostych sposobów, aby pomóc zajść w ciążę. Większość koncentruje się na przewidywaniu owulacji-czas, gdy płeć ma największe szanse na sukces. Lekarz może także zalecić pracy na inne czynniki, które mogą mieć wpływ na płodność.

Przewidywanie owulacji

Poczęcie jest możliwe tylko wtedy, gdy kobieta jest owulacja. Jeden sygnał owulacji jest gwałtowny wzrost hormonu LH. Inne sygnały obejmują zmiany temperatury ciała i zmiany śluzu szyjkowego.

Zestawy owulacji predykcyjne

Jeden z najlepszych sygnałów owulacji jest nagły wzrost hormonu LH. Proste badanie moczu nazywa zestaw owulacji predyktorem (dostępne w większości aptek) może pomóc zidentyfikować ten wzrost. Seks dzień można zauważyć wzrost. Zachowaj seks codziennie przez następne 3 dni, lub tak często, jak sugeruje lekarz.

Zmiany temperatury ciała

Temperatura spoczynku Kobiecy (podstawowej temperatury ciała) często spada tuż przed owulacją. Lekarz może poprosić o wziąć temperaturę każdego ranka na określenie tej zmiany. Seks dzień twój temperatura spada. Zachowaj seks codziennie, aż dzień po temperaturze zmartwychwstaje.

Zmiany śluzu szyjki macicy

Tuż przed owulacją kobiety śluz szyjki macicy staje się jasny i rozciągliwy. Śluz zwiększa także ilość. To sprawia, że ​​łatwiej podróżować plemników przez szyjkę macicy. Nie wszystkie kobiety zauważyć te zmiany. Ale jeśli nie, zacząć uprawiać seks codziennie do śluz gęstnieje ponownie.

Praca od innych czynników, które mają wpływ na płodność

Pewne nawyki, styl życia i zdrowia może mieć wpływ na płodność. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem na temat tych zagadnień. Możesz być w stanie wykonać kilka prostych zmian, aby poprawić swoje szanse na poczęcie. Należy pamiętać jednak, że może to potrwać do zdrowych zmian w celu poprawy żyzności.

Problemy z wagą

Nadwaga lub niedowaga może wpływać na poziom hormonów. U kobiet może to pogorszyć owulacji. U mężczyzn, otyłości może zmniejszać liczbę plemników.

Leki, suplementy i leki ziołowe

Leki, suplementy i leki ziołowe mogą wpływać na poziom hormonów u kobiet i mężczyzn. Mogą one mieć również wpływ na ilość i jakość plemników. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych substancji.

Choroby przenoszone drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową ( choroby przenoszone drogą płciową ) może blizna narządów rozrodczych zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Jeśli miałeś STD, należy powiadomić lekarza.

Jąder ciepła

Jądra A mężczyzny są zazwyczaj o kilka stopni chłodniej niż w pozostałej części jego ciała. Kiedy jądra są zbyt ciepłe, produkcja plemników może się pogorszyć. Staraj się unikać nadmiaru ciepła z rzeczy takich jak jacuzzi i sauny.

Palenia, alkoholu i narkotyków

Palenie może wpływać na poziom estrogenu i zmniejszają produkcję jaj u kobiet. Mężczyźni, którzy palą, mogą obniżyły liczbę plemników. Nadmierne używanie alkoholu lub narkotyków może zmniejszyć płodność zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Odporności chemicznej

Niektóre substancje chemiczne mogą wpływać na poziom hormonów. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli jesteś regularnie narażone na silnych środków chemicznych. Należy również zapytać o smarów używanych podczas seksu. Niektóre typy mogą być toksyczne dla plemników.

Inne czynniki

Nadmierne ćwiczenia mogą zmniejszyć produkcję hormonów. Może także powodować nieregularne miesiączki u kobiet. Trwający stres jest kolejnym czynnikiem, który może wpływać na płodność i powodować problemy owulacji.