Cambler

Atak serca leczenie

Leczenie zawału serca

Nie każdy, który miał atak serca potrzebuje operacji na otwartym sercu, takim jak tryb obejścia. Procedura znana jako angioplastyka tętnic może pomóc odblokować. I ludzie mogą robić dobrze z leków, stopniowe ćwiczenia i zdrowych zmian w stylu życia. Dowiedz się więcej o leczeniu zawału serca ›

Dlaczego aspiryna zapobiega zawałom serca

Że zwykła butelka aspiryna w apteczce nie tylko łagodzi ból i zmniejsza gorączkę, może to pomóc w leczeniu zawału serca w toku i zapobiegać jeden w te o wysokim ryzyku. Jest główną bronią w walce z tych niebezpiecznych skrzepów krwi, które zatykają tętnice dostarczanie serca, główną przyczyną zawału serca. Aspiryna może pomóc uratować życie, ale to nie jest bezpieczne i odpowiednie dla każdego. Jest odpowiednia terapia aspiryną dla Ciebie?

Przeczytaj więcej o tym, jak aspiryna zapobiega atak serca ›

Rodzaje diety dla zapobiegania atak serca

Czy miał atak serca przed, lub starają się uniknąć jednego z get-go, będziemy chcieli, aby to dieta zdrowe serce do serca choroby planu zapobiegania. Celem diety zapobiegania chorobom serca jest schudnąć, jeśli masz nadwagę, a obniżyć poziom cholesterolu, ciśnienie krwi i trójglicerydów. Organizowane planów diety może pomóc te cele w rzeczywistość.

Więcej o dietach, które zapobiegają atakom serca ›

Odzyskiwanie po ataku serca i rehabilitacja

Jeśli masz zawał serca, serce, lub procedury operację serca, lekarz może polecić program rehabilitacji kardiologicznej, które pomogą Ci stać się silniejsze i zdrowsze. Serca rehabilitacja jest to dobry sposób, aby ułatwić powrót do codziennego życia po zawale serca. Będzie ona również pomóc dowiedzieć się, jak zrobić zmiany stylu życia, niezbędne do zapobieżenia powtarzania zdarzenia.

Przeczytaj więcej o programach rehabilitacji kardiologicznej ›

Programy zapobiegania atak serca

Niektóre z czynników, które zwiększają ryzyko zawału serca są pod kontrolą. Czy lekarz wydał ci poważne ostrzeżenie lub chcesz dostać się na ścieżce zdrowia serca na własną rękę, może warto rozważyć zapisanie w programie zapobiegania atak serca. W ten sposób można rozwiązać swoje osobiste zagrożenie serca i obniżyć szanse będziesz miał atak serca.

Przeczytaj więcej o tym, co program, zapobieganie atakom serca może zrobić dla Ciebie ›

Procedura cewnikowanie serca

Cewnikowanie serca wykonuje się w celu dalszego diagnozowania choroby wieńcowej, zastawkowej choroby serca, zastoinowa niewydolność serca, i / lub pewne wady (obecna od urodzenia), chorób serca, takich jak wady przegrody przedsionkowej lub komorowej, wady przegrody, gdy inne mniej inwazyjne rodzaje badań diagnostycznych wskazuje na obecność jednej z tych chorób.

Dowiedz się więcej o cewnikowania serca ›

Co to ​​jest angioplastyka?

Przezskórna angioplastyka wieńcowa (PTCA) jest wykonywana w celu otwarcia zablokowanych tętnic wieńcowych spowodowanych chorobą wieńcową (CAD) i przywrócić przepływ krwi tętniczej do tkanki serca bez operacji na otwartym sercu.

Dowiedz się więcej o angioplastyce ›

Resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO)

Resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR) jest podawana, gdy czyjś oddech i puls zatrzyma. Jeśli obie zatrzymane, a następnie nagła śmierć nastąpiła. Podczas gdy niektóre z przyczyn nagłej śmierci m.in. zatrucia, utonięcia, zadławienia, uduszenia, porażenia prądem elektrycznym lub zatrucia dymem, najczęstszą przyczyną jest atak serca.

Dowiedz się więcej o CPR ›