Cambler

Kaszel krew

Czym jest kaszel krew?

Kaszel krwi jest wytwarzanie krwi lub krwawe śluzu z dróg oddechowych, który obejmuje płuc i główne kanały powietrzne. Odpluwanie krwią z dróg oddechowych również nazywany hemoptysis.

Najczęstszymi przyczynami kaszlu krwi są oskrzeli, rak płuca, zapalenie płuc, gruźlicę, ropień płuca, rozstrzenie oskrzeli (zapalenie dróg oddechowych) oraz zator tętnicy płucnej (niedrożność tętnicy płucnej). Jednakże, nawet badania i procedury medyczne mogą prowadzić do odkrztuszanie krwi, np. bronchoskopię biopsja dróg oddechowych lub wycięcia migdałków.

Krwawy kaszel jest zwykle szampan lub pianką, ponieważ miesza się z powietrzem i śluzu z płuc. Możesz mieć dużą ilość krwi (jeden lub więcej łyżeczki) lub śluz może pojawić się smugi krwi, co może być jasny, czerwony, różowy lub w kolorze cegły.

Z klinicznego punktu widzenia, lekarz będzie najpierw sprawdzić, czy są dobrze kaszel krew z płuc, lub gdy krew pochodząca z przewodu pokarmowego (żołądka lub przełyk) i górnych dróg oddechowych (gardło, i nosowe). Krew z gardła z powodu gwałtownego, unrelenting kaszlu (wypluwa krwi), lub przewodu pokarmowego wywołanego wrzodem trawiennym krwawienie nie jest taki sam jak odpluwanie krwią.

Jeśli kaszel krew z bólem w klatce piersiowej, zawroty głowy, gorączka, zawroty głowy, lub krwawe stolce lub moczu powinny być natychmiast oceniane w warunkach awaryjnych. Oprócz tego typu objawów, należy natychmiast szukać pomocy medycznej (zadzwonić pod numer 911), jeśli jesteś odkrztuszanie dużych ilości krwi (kilka łyżeczek z każdym kaszlu) i krwawienie, że nie zatrzyma się, ponieważ są to wezwanie pogotowia ratunkowego. Należy skontaktować się z lekarzem, kiedy tylko kaszel krwią lub jeśli chodzi o barwy, konsystencji lub ilości cieczy lub śluzu produkowanych od kaszlu.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić kaszel krew?

Mogą wystąpić inne objawy podczas kaszlu krew, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Te objawy mogą mieć wpływ na układy organizmu innych niż dróg oddechowych, takich jak system krążenia i przewodu pokarmowego.... Więcej o kaszel objawy krwi

PRZYCZYNY

Co powoduje kaszel krew?

Wiele różnych chorób układu oddechowego, chorób i zaburzeń może powodować kaszel krew, z których wiele to poważne, zagrażające życiu sytuacje. Jednakże, źródło krwi może być trudna do odróżnienia w niektórych przypadkach. Krew nie pochodzących z płuc można wypluć się z gardła i nosa. Krew może być również połknąć i wypluta z żołądka.... Czytaj więcej o kaszel przyczyny krwi

Więcej artykułów