Cambler

Pulmicort i cukru we krwi

Pytanie:

Mam cukrzycę typu 1. Może Pulmicort (kortykosteroid wziewny stosowany w leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc) powoduje wzrost poziomu cukru we krwi mojej?

Odpowiedź:

Pulmicort może podnieść poziom cukru we krwi u osoby z cukrzycą. To zależy od dawki kortykosteroidów wziewnych, jak płuca osoby absorpcji leku i wrażliwości danej osoby do wszystkich kortykosteroidów.

Wyższa dawka wziewnego kortykosteroidu, większą ilość, która zostaje absorbowany przez płuca przekazywane do strumienia krwi. Ale rzeczywiste kwoty, które wchłania mogą być bardzo różne, od jednej osoby do drugiej.

Ponadto, niektóre osoby z cukrzycą mogą kortykosteroidów doustnych (np. prednizon) przez usta i wykazują niewielkie zmiany poziomu cukru we krwi. Nawet niskie dawki prednizonu w innych wyśle ​​swoje cukru we krwi gwałtownie się spod kontroli. Dzieje się tak, rzadziej z kortykosteroidów wziewnych, ale na pewno może wystąpić.

Przełączanie z Pulmicort do innej marki prawdopodobnie nie będzie dużej różnicy w kontroli poziomu cukru we krwi, przyjmując nowy inhalator ma równe kortykosteroidów potencję. Potencjał wziewnymi kortykosteroidami, aby podnieść poziom cukru we krwi jest podobny bez względu na to zupełnie. Jednak obniżenie dawki może ułatwić kontrolę stężenia glukozy we krwi.

To zawsze jest bilans korzyści i skutków ubocznych. Dobra kontrola astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc mogą być ważniejsze niż potrzeby zmienić dietę lub zwiększyć dawkę insuliny.