Cambler

Przyczyny i objawy astmy

Objawy astmy i diagnostyki

Astma jest coraz bardziej powszechne - wiele osób ma go i nie wiem. Mogą wystąpić objawy codziennie czy tylko raz na jakiś czas, czasem objawy są nasilone. Objawy i rozpoznanie astmy>

Astma: nasilenie objawów

Możesz zrobić wiele, aby kontrolować astmę. Unikanie wyzwalaczy, biorąc leki kontrolera i monitorowanie objawów może pomóc zachować problemy w zatoce. Od czasu do czasu, choć objawy mogą się jeszcze skręcić na gorsze. Kiedy to się stanie, ważne jest, aby działać od razu. Uznając oznaki wczesnego ostrzegania i rozmowy z lekarzem, możesz pomóc utrzymać małe zaostrzenia z włączeniem do dużych.

Dowiedz się więcej na temat objawów astmy ›

Astma, POChP i płuca

Astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) są zarówno chorób płuc, które wpływają na zdolność do oddechu człowieka. Chociaż trudno jest odróżnić astmę i POChP tylko obserwując objawy, ale nie wpływają na płuca inaczej.

Dowiedz się różnice między astmą i POChP ›

Objawy astmy u dzieci

Objawy astmy u dzieci mogą być subtelne i często naśladować inne choroby, zwłaszcza u niemowląt i małych dzieci. Wiedząc czego szukać jest najlepszy sposób na wczesne leczenie astmy, tak dziecko może pozostać aktywne, bez utraty krok.

Czytaj więcej na temat objawów astmy u dzieci ›

Astmę zawodową

Astma zawodowa często zaczyna się od kaszlu lub innych objawów astmy, takich jak świszczący oddech, duszność, katar, przekrwienie błony śluzowej nosa, podrażnienie oczu i ucisk w klatce piersiowej, które mogą wystąpić w trakcie ekspozycji na drażniące (-ów) w miejscu pracy. Przyczyną może być uczulenie lub niealergiczne w przyrodzie.

Czasami objawy astmy zawodowej pojawiają się dopiero kilka godzin po ekspozycji, nawet wtedy, gdy w domu po pracy. Na początku choroby, objawy mogą ustąpić w czasie weekendów i wakacji, ale ekspozycja na przypadkowe drażniące mogą powodować astmę w ciągu 24 godzin. Jednak w późniejszych etapach astmy zawodowej, może rozpocząć objawów astmy występujących podczas ekspozycji na innych, bardziej powszechnych wyzwalacze astmy, takich jak dym, kurz i zmiany temperatury.

Dowiedz się więcej na temat astmy zawodowej ›

Dlaczego astma powoduje kaszlu

Jeśli masz kaszel utrzymujący się, może to być więcej niż tylko irytujące łaskotanie w gardle. Przewlekły kaszel jest jednym z typowych objawów astmy. A dla niektórych typów astmy, kaszel może być jedynym objawem.

Przeczytaj więcej o tym, dlaczego astma powoduje kaszlu ›