Cambler

Czy astma wpływa na zdrowie psychiczne?

Wiesz, że astma wpływa na ciało, ale czy kiedykolwiek przestać myśleć o tym, jak to wpływa na samopoczucie psychiczne? W ostatnim badaniu, którzy zgłaszali problemy ze zdrowiem psychicznym, często miał również astmy. Można rzeczywiście powodować choroby innych? Naukowcy dopiero zaczynają rozwiązywać te połączenia umysł-ciało.

Związek między astmą i zdrowia psychicznego

O 04:58 na 10 osób cierpiących na astmę cierpi również na depresję. To zrozumiałe, ponieważ astma jest wyzwaniem w zarządzaniu. Mając astmę może czujesz się niespokojny o aktywności fizycznej, a to może oznaczać brakujący szkoły lub pracy lub budzi się w nocy z powodu objawów. Ale przeżywa depresję lub niepokój może rzeczywiście zwiększyć ryzyko astmy. W badaniu z udziałem ponad 18.000 dorosłych, którzy doświadczyli poważnego stresu, depresji lub lęku w dzieciństwie były bardziej narażone na astmę. Badacze, że te doświadczenia mogą zaszkodzić układ nerwowy i odpornościowy dziecka, co prowadzi do astmy w późniejszym życiu.

Co możesz zrobić

Każdy problem zdrowia psychicznego wymaga uwagi, bo jest w depresji lub niepokój wpływa na każdy aspekt życia. Plus, depresja i lęk może utrudnić Ci zadbać o siebie i trzymać się planu leczenia astmy.

Jeśli uważasz, że możesz być w depresji, odczuwają niepokój, lub masz inne problemy ze zdrowiem psychicznym, porozmawiaj z lekarzem. Jeśli nie jesteś pewien, jak do podniesienia kwestii, po prostu powiedzieć: "Ja nie zostały czuje się ostatnio, i chciałbym z tobą porozmawiać o tym." Istnieją skuteczne metody leczenia depresji i innych zaburzeń nastroju, które lekarz może zalecić. Te kroki mogą pomóc, a także:

  • Uczestniczyć w grupie wsparcia dla osób cierpiących na astmę. Przyjaźń, wsparcie, i uczenia się, który odbywać się może być bardzo korzystne. Aby odnaleźć w swojej społeczności, skontaktuj się z lokalnym Europejskie Stowarzyszenie płuc lub zwrócić się do lekarza.

  • Dzieci z astmą mogą korzystać z uczestnictwa dzieci "program obozu astmy lub astmy. Działania te mogą zwiększyć pewność siebie.

  • Gdy astma jest dobrze kontrolowana, będziesz czuć się w kontroli i mniej niespokojni. Więc zobaczyć się z lekarzem, jeśli masz objawy astmy. Lekarz może zalecić zmianę leków. To może mieć duże znaczenie w zarządzaniu astmy.

Zasoby w sieci

(Nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za treść stron internetowych.)

Europejska Akademia alergii, astmy i immunologii

Europejskie Stowarzyszenie płuc - Astma

Międzynarodowa Fundacja na rzecz badań i edukacji na depresję (ifred)

NIH - Depresja

Maj 2010

Bądź aktywny latem z astmą

Dla niektórych osób, ćwiczenia mogą wywołać objawy astmy. Tak, jak można być aktywnym fizycznie i mają dobrą kontrolę astmy? Lek pomaga, ale tak nie twój wybór aktywności. Oto kilka ćwiczeń przyjazny astmy można wypróbować.

Pływanie. To jeden z najlepszych ćwiczeń fizycznych dla osób cierpiących na astmę. Ciepłe, wilgotne i ustawienie górnej części ciała Toning są pomocne. Wystarczy unikać nadmiernie chlorowanych basenów. Obawy zostały ostatnio podniesione o ich ewentualnym linkiem do astmy ataków.

Baseball, piłka nożna, golf, i surfingu. Sporty te wymagają małych porcji energii. Są mniej prawdopodobne, aby wywołać astmy objawów niż sportów wymagających przedłużonej aktywności energiczne.

Walking, turystyka i wypoczynek na rowerze. Kwestie astmy są mniej prawdopodobne, aby powstać z tych sportów.

Wiele odcinków astmy można zapobiec przez zastosowanie inhalatora przed wysiłkiem. Wykonywania w domu w dni z wpisami ozonu lub liczby wysokiej pyłku i unikanie świeżo cięte lub spryskiwane boiska może pomóc.

Aby zapobiec epizody astmy, porozmawiać z lekarzem na temat wykonywania rutynowych i zapytać, jak korzystać z leków. W ten sposób można mieć aktywne, zdrowe lato.