Cambler

Przegląd zapalenie stawów

Musi Odsłon stawów

Że może mieć zapalenie stawów? Przejdź dalej »

Według CDC, prawie 47 mln ludzi w nas cierpi na jakąś formę zapalenia stawów lub objawów przewlekłego zapalenia stawów.

Najbardziej rozpowszechnioną formą zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, jest przewlekły, choroba zwyrodnieniowa stawów, które dotyka głównie osób dorosłych w średnim wieku i starszych. Charakteryzuje rozpadu chrząstki stawowej.

Rodzaje zapalenia stawów

Zapalenie stawów, które dosłownie zapalenie stawu, dotyczy ponad 100 różnych chorób, które powodują ból, opuchlizna i sztywność stawów lub innych struktur podtrzymujących ciało, takich jak mięśnie, ścięgna, więzadła i kości. Oprócz zapalenie kości i stawów, inne powszechne postacie zapalenia stawów są fibromialgii, przewlekła, powszechnie ból mięśni i tkanki miękkiej otaczające stawów w organizmie i reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę zapalną, która obejmuje błonę śluzową stawu.

Stawy są obszary, w których spotykają się dwie kości. Większość złączy są ruchome, dzięki czemu kości poruszają się. Chociaż choroba zwyrodnieniowa stawów mogą występować w dowolnej połączenia, zwykle nie wpływa na ręce, kolana, biodra i kręgosłupa.

Chrząstka jest rodzaj tkanki, która pokrywa powierzchnię kości w stawie. To pomaga zmniejszyć tarcie ruchu w stawie. W kości i stawów, chrząstki w stawie zużyje się. W wyniku, końce kości mogą zagęścić, tworząc kostne przerosty lub ostrogi, które zakłócają ruchu stawu. Ponadto fragmenty kości i chrząstki może unosić się przestrzeni stawowej i torbiele wypełnione płynem może wystąpić w kości, ograniczenie ruchu stawu.

Przyczyny

Zapalenie kości i stawów występuje w większości ludzi, ponieważ z wiekiem, ale może również wystąpić u młodych ludzi w wyniku urazu lub nadużywania. To może być klasyfikowane jako pierwotne lub wtórne. Pierwotne zapalenie kości i stawów jest nieznane przyczyny, zapalenie kości i stawów, podczas gdy wtórne spowodowane przez inne choroby, zakażenia lub uszkodzenia deformacji.

Czynniki ryzyka

Kilka czynniki ryzyka są związane z zapaleniem kości i stawów, w tym następujące:

  • Dziedziczenie: Nieznaczne wspólne wady i defekty genetyczne mogą przyczyniać się do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów.

  • Otyłość: Nadmierna waga może umieścić nadmiernego stresu w takich stawach jak kolana.

  • Uraz / nadużywanie Znacząca uraz stawu, takie jak kolana, można następnie prowadzić w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Uraz może również wynikać z wielokrotnego nadużywania lub niewłaściwego.

Diagnostyka i leczenie

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, najbardziej popularny sposób lekarz diagnozuje choroby zwyrodnieniowej stawów jest w rentgenowskim. Celem leczenia jest zmniejszenie bólu stawów i sztywność oraz poprawy ruchomości stawu. Leczenie może obejmować aerobiku i ćwiczeń wzmacniających, obróbki cieplnej, terapii fizycznej i zawodowej, utrzymania masy ciała, leki, lub wspólnych operacji.