Cambler

Artroskopia stawu biodrowego: naprawy stawów i zapalenie błony maziowej

Z błony maziowej stawu biodrowego, błona maziowa (wyściółka stawu) jest stan zapalny (ból i obrzęk). Z zapaleniem stawów, duża ilość chrząstki stawowej (twarde tkanki obejmujące "piłkę" i "gniazdo" z biodra) jest uszkodzony. Twój lekarz zasugerował procedury zwanej artroskopia. Korzystanie tylko małe nacięcia i specjalne instrumenty, artroskopia może naprawić i błony maziowej stawów.

W sali operacyjnej

Tuż przed operacją, może zostać poproszony kilka razy, który ma być modny traktowane. Jest to standardowe środki bezpieczeństwa. W sali operacyjnej, będzie prawdopodobnie otrzyma znieczulenie ogólne, aby można spać.

Podczas procedury

Po są środki uspokajające, twoja noga jest lekko pociągnął rozpraszać, ani poszerzyć, stawu biodrowego. Następnie chirurg wykonuje kilka małych nacięć zwane portale. Przez te portale, on lub ona wstawia narzędzi chirurgicznych, w tym artroskopu. Artroskopu przekazuje obraz stawu na ekranie wideo. Te obrazy pozwalają chirurg zajrzeć do wnętrza stawu. Wspólny jest wypełniona płynem sterylnym pomóc chirurg zobaczyć wyraźniej.

Zapalenie błony maziowej stawów i naprawy

W przypadku zapalenia błony maziowej, część uszkodzonej błonie maziowej jest usuwany. To może być wykonane przez zasysanie lub golenia. W przypadku zapalenia stawów, luźne lub rozdarty chrząstki jest usuwany lub może być wygładzić golarki. stawów może prowadzić do ostróg kości. W przypadku ostrogi kości są obecne, mogą być one usunięte. Po zakończeniu procedury lekarz, portale są zamknięte i bandażach. Następnie zostaną podjęte do sali pooperacyjnej.