Cambler

Artretyzm

Fakty stawów

Zapalenie kości i stawów, najbardziej rozpowszechnioną formą zapalenia stawów, jest przewlekły, choroba zwyrodnieniowa stawów, które dotyka głównie osób dorosłych w średnim wieku i starszych. Choroba ta znana również jako choroba zwyrodnieniowa stawów. Więcej ›

Jak uniknąć stania statystyka zapalenie stawów

Zapalenie stawów jest przewlekłą chorobą wiodącą zdrowia i jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności w Europie. Jedna na pięć osób ma artretyzm. Czy jesteś statystyka czeka? Jeśli stawy są zdrowe, można dokonać zmian w swoim codziennym życiu, które ograniczają niektóre z czynników ryzyka związanych z zapaleniem stawów, które mogą pomóc uniknąć poważnych problemów z zapaleniem stawów w przyszłości. A jeśli masz już zapalenie stawów, są rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać stawy tak zdrowe, jak to możliwe, zmniejszyć objawy i utrzymują swoją niezależność.

Dowiedz się, jak można uniknąć stania statystyka zapalenie stawów ›

Rodzaje leczenia zapalenia stawów

Jeśli zdiagnozowano zapalenie stawów, plan leczenia prawdopodobnie będzie zawierać kombinację strategii mającej na celu zmniejszenie bólu i obrzęku, utrzymanie funkcjonowania stawów i zapobieżenia dalszym szkodom i niepełnosprawności. Mimo, że niewiele można zrobić, aby naprawić szkody, które już się rozpoczęło, leki przeciwzapalne i leki przeciwbólowe, jak również terapie fizyczne i zawodowe mogą pomóc przejść i dostać o swoim dniu.

Czytaj więcej na temat różnych rodzajów zabiegów na zapalenie stawów ›

Zapalenie kości i stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, lub oba?

Spośród ponad 100 różnych rodzajów zapalenia stawów i chorób pokrewnych, zapalenie kości i stawów (OA) i reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) jest najczęstsze. Chociaż obie choroby mają podobne cechy, są to różne choroby. Czy to możliwe, aby oba rodzaje zapalenia stawów?

Czytaj więcej o chorobie zwyrodnieniowej stawów Reumatoidalne zapalenie stawów vs ›

Przewlekłego zmęczenia, fibromialgia i zapalenie stawów: jaka jest różnica?

Czy Twój ból spowodowany przez zespół przewlekłego zmęczenia (CFS), fibromialgii, czy zapalenie stawów? Wszystkie one obejmują ból, ale są całkiem wyraźne w odniesieniu do specyficznych objawów i rodzaju bólu. Jak można stwierdzić różnicę?

Przeczytaj informacje na temat objawów tych chorób, które powodują bóle mięśni i stawów ›

Naturalne i alternatywne środki dla ulgi stawów

Jeśli mieszkasz z bólem stawów i niepełnosprawności masz prawdopodobnie zastanawiał się, czy alternatywne, uzupełniające i naturalne środki mogą pomóc. Naukowcy badali kilka alternatywnych metod leczenia, takich jak medycyna, akupunktura, glukozaminy, a nawet magnesy starając się wydobyć prawdę. Podczas badania, które pokazują stałe dobre wyniki są nieliczne, że nie powstrzymać ludzi od prób i mając nadzieję, że alternatywne środki da im ulgę.

Czytaj więcej o alternatywnych metod leczenia i terapii naturalnych na zapalenie stawów ›

Życie z zapaleniem stawów

Zapalenie stawów ma mały problem. Jeden na trzech dorosłych jest to, i nieaktywne, nadwaga, starzenie się społeczeństwa nie pomaga, że ​​numer spadek. Jako numer jeden zgłoszonych niepełnosprawności, ale również powoduje ogromny ból finansowej, kosztuje gospodarkę 65 0,2 mld€ rocznie. Na szczęście, jest to także choroba może zrobić wiele, aby zarządzać. Wystarczy trochę planowania z wyprzedzeniem lub zmiana stylu życia.

Zobacz pokaz: 10 sposobów, aby złagodzić ból stawów ›