Cambler

Echokardiograficzne ćwiczenia

( Stress Echo serca, echokardiografia Ćwiczenie Echo Ćwiczenia)

Co to jest badanie echokardiograficzne ćwiczenia?

Echokardiograficzne jest nieinwazyjną (skóra nie jest przebite) procedury stosowane do oceny funkcji i struktur serca. Ćwiczenie jest wykonywane echokardiograficzne w celu oceny reakcji serca na stres lub ćwiczeń. Podczas procedury, przetwornik (jak mikrofon) wysyła fale ultradźwiękowe o częstotliwości dźwięku zbyt duży, aby być wysłuchanym. Kiedy przetwornik jest umieszczony w skrzyni w pewnych miejscach i pod różnymi kątami, fale ultradźwiękowe oddalają się przez skórę i inne tkanki ciała z tkanki serca, gdzie fale echo się struktur serca. Czujnik odbiera odbite fale i wysyła je do komputera. Komputer interpretuje echa w obraz ścian serca i zaworów.

Po odpoczynku echocardiogram obrazy zostały pobrane, osoba zacznie wykonywać na bieżni lub rowerze stacjonarnym. Lekarz porównać echokardiogram spoczynku z testu wykonanej bezpośrednio po treningu.

Echokardiograficzne ćwiczenia mogą wykorzystywać jeden lub więcej z czterech specjalnych typów echokardiografii, jak wymienione poniżej:

 • Echokardiografii M-mode
  To najprostsze typu echokardiografii, wytwarza obraz, który jest podobny do wykrywania zamiast rzeczywistego obrazu struktur serca. M trybie echo jest przydatna do pomiaru struktur serca, takich jak komory serca jest pompowanie, od wielkości samego serca i grubości ścianek serca.

 • Echokardiografia dopplerowska
  Ta technika Doppler służy do pomiaru i oceny przepływu krwi przez komory serca i zaworów. Ilość krwi pompowana z każdym uderzeniem jest wskazanie funkcjonowania serca. Ponadto, można wykryć nieprawidłowe dopplerowskie przepływu krwi w sercu, co może wskazywać na problem z jednym lub więcej serca w cztery zawory, lub z murów serca.

 • kolor Doppler
  Color Doppler to udoskonalona forma Dopplera echokardiografii. Z kolorowym Dopplera różne kolory wykorzystywane są do wyznaczenia kierunku przepływu krwi. Ułatwia to interpretację techniką Dopplera.

 • 2-d (2-wymiarowe) echokardiografii
  Ta technika jest używana do wizualizacji struktur i rzeczywiste ruchy struktur serca. 2-D echo zobacz kształcie stożka pojawia się na monitorze, i można obserwować ruch w czasie rzeczywistym struktur serca. Pozwala to lekarzowi widzieć różnych struktur serca w pracy i ocenić je.

Inne związane z tym procedury, które mogą być wykorzystane do oceny serca obejmują odpoczynku lub elektrokardiogramu ćwiczeń (EKG lub EKG), Holter monitora, uśrednionego sygnału EKG, cewnikowanie serca, RTG klatki piersiowej, tomografia komputerowa (CT) skanowania na piersi, badania elektrofizjologiczne, rezonans magnetyczny (MRI) serca, zawał mięśnia skanuje perfuzji, radionuklidów angiografii i skanowania ultraszybki CT. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Przyczyny postępowania

Echokardiograficzne ćwiczenia, uzyskane po skorzystały na bieżni lub rowerze stacjonarnym, mogą być wykonywane z następujących powodów:

 • w celu oceny funkcji i struktur serca

 • do określenia limitów dla bezpiecznego wykonywania u pacjentów, którzy wchodzą program rehabilitacji kardiologicznej i / lub tych, którzy wychodzą z serca imprezy, takie jak zawał serca (zawał mięśnia sercowego, lub MI) lub operacji serca

 • ocenić, ból nóg z ćwiczeń (zwane również chromanie przestankowe), u pacjentów z podejrzeniem niedrożności w układzie krążenia nóg "

 • oceniać ciśnienie krwi podczas wysiłku

 • do oceny stresu lub tolerancji wysiłku u pacjentów z rozpoznaną lub podejrzewaną chorobą wieńcową

 • ocenić stan serca pacjenta o poddać się operacji

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić echokardiogram ćwiczeń.

Ryzyko związane z procedurą

Możliwego ryzyka związanego z echokardiogram wykonywania obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Niektóre czynniki lub chorób może wpływać na dokładność echokardiogram ćwiczeń. Czynniki te obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • palenie lub spożywanie kofeiny w ciągu trzech godzin przed procedurą

 • przewlekła obturacyjna choroba płuc ( COPD )

 • leki blokujące beta może utrudnić zwiększenie częstości akcji serca

Przed zabiegiem:

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do tego testu. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Wymagana może być na czczo przed zabiegiem. Lekarz daje instrukcje, jak długo należy wstrzymać jedzenie i / lub płynów. W niektórych przypadkach, papierosy i napoje gazowane, takich jak kawa, herbata i coli może być ograniczone 02:58 godziny przed badaniem.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz rozrusznik serca.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz następujących chorób: tętniak, ciężkie nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi), ciężka choroba zastawek serca, ciężka zastoinowa niewydolność serca, niedawno przebyty zawał serca, zapalenie osierdzia, lub ciężka niedokrwistość (niski poziom czerwonych krwinek).

 • Do ćwiczeń echokardiogramu, planujemy nosić luźne, wygodne ubranie dla części ćwiczeń testu, a także parę wygodne buty do chodzenia.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Echokardiograficzne ćwiczenia mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie echokardiograficzne ćwiczenia następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć biżuterię lub inne przedmioty, które mogą kolidować z procedurą. Możesz nosić ci okulary, protezy, lub słuchu pomocy, jeśli używasz jednego z nich.

 2. Zostaniesz poproszony, aby usunąć ubranie od pasa w górę i będą suknię do noszenia.

 3. Zostaniesz poproszony opróżnienia pęcherza przed zabiegiem.

 4. Będziesz leżeć na lewym boku na pierwszy zestaw echo obrazów. Poduszka lub klin zostaną umieszczone za plecami do wsparcia.

 5. Zostanie podłączony do monitora EKG, który rejestruje aktywność elektryczną serca i monitoruje serce podczas procedury przy użyciu małych elektrod samoprzylepnych. Twoje życiowych (tętno, ciśnienie krwi, częstość oddychania oraz poziom natlenienia) będą monitorowane w trakcie postępowania. Zapisie EKG, który rejestruje aktywność elektryczną serca będzie w porównaniu do obrazów wyświetlanych na monitorze echokardiograficzne.

 6. Pokój będzie zaciemnione tak, że obrazy na monitorze echokardiograficzne może być oglądane przez technologa lub lekarza.

 7. Technolog umieści ogrzane żel na klatce piersiowej, a następnie umieścić sondę przetwornika na żelu. Poczujesz lekkie ciśnienie jako technolog pozycjonuje przetwornik, aby uzyskać pożądany wizerunek serca.

 8. Technolog przesunie sondy przetwornika wokół i stosować różne ilości ciśnieniem w celu uzyskania zdjęć z różnych miejsc i struktur serca. Wysokość ciśnienia za sondy nie powinny być niewygodne. Jeśli to nie sprawi, że niewygodne, ale niech technolog wiedzieć.

 9. Można stosować różne techniki opisane powyżej echocardiogram (M-mode, 2-D, Doppler i Color Doppler). Nie będzie świadomy różnych technik, z wyjątkiem, że podczas Dopplera lub Color Doppler, można usłyszeć "świst-świst" dźwięk, który jest dźwięk poruszającego się krew serca.

 10. Po echocardiogram obrazy zostały uzyskane, można korzystać z bieżni lub rowerze, aby rozpocząć ćwiczenia.

 11. Można wykonywać aż do osiągnięcia docelowego tętna (określony przez lekarza na podstawie wieku i choroby fizyczne), lub dopóki nie są w stanie kontynuować z powodu bólu w klatce piersiowej, ból nóg, ciężka duszność, lub ciężkiego zmęczenia.

 12. Po osiągnięciu docelowego tętna, można nadal korzystać jeszcze przez minutę lub tak.

 13. Należy powiadomić technologa, jeśli czujesz żadnego bólu w klatce piersiowej, trudności z oddychaniem kołatanie serca, pocenie się, lub serca.

 14. Będzie ponownie położyć na stole lub łóżku, podczas gdy drugi zestaw echokardiograficznym obrazów uzyskuje.

 15. Po procedura została zakończona, technolog otrze żel z klatki piersiowej i usunąć EKG elektrod. Następnie można umieścić na odzieży.

Po zabiegu

Możesz wznowić stosowaną dietę i działalności, chyba, że ​​lekarz zaleci inaczej.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma specjalnego typu opieki następstwie echokardiogramu ćwiczeń. Jednakże, lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejski College of Cardiology

Europejskie Stowarzyszenie serce

Krajowy serca, płuc, i Instytut krwi (NHLBI)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine