Cambler

Ból pod pachami

Co to jest ból pod pachami?

Pachami ból oznacza ból w dolnej części ramienia i pachą (pachy). Każdy może wystąpić nieprzyjemny bólu, które mogą być wynikiem urazu, infekcji lub zapalenia. Pachami ból może być bólem typu, o którym mowa, który jest odczuwany ból daleko od miejsca uszkodzenia. Na przykład w przypadku dusznicy bolesnej, ból klatki piersiowej, które jest wywołane zmniejszonym przepływem krwi do serca, może odczuwać nieprzyjemny bólu oprócz ból w klatce piersiowej.

Leczenie bólu pachami zależy od dokładnej przyczyny i ciężkości. Niewielki ból może odejść z czasem. Jeśli pachami ból związany z napięcie mięśni, środki do domu, takie jak: zimne okłady i na recepty bólu leku może przyczynić się do leczenia bólu. W poważniejszych przypadkach, pod pachami ból może wymagać innego leczenia, takie jak fizjoterapia, chirurgia, czy leków na receptę.

Częste przyczyny bólu obejmują szczepy pachami mięśni, ściągnięty nerwów i drobnych urazów. Nieprzyjemny ból może również wynikać z infekcji wirusowej, zakażenia tkanek miękkich z samego pachami lub choroby zapalnej. W rzadkich przypadkach, pod pachami ból może być również połączony z wzrostu, takie jak cysty lub nowotworu.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), czy pod pachami ból czuje presji lub ściskania i promieniuje przez klatkę piersiową, jak nieprzyjemny ból ból może być określana na poważną chorobą wieńcową serca, takich jak choroby serca (zwężenie naczyń krwionośnych, które przynoszą krew do serca).

Jeśli twój ból pod pachami jest trwała lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z pachami ból?

Może towarzyszyć ból pachami inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o pachami objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje nieprzyjemny ból?

Nieprzyjemny ból może wynikać z jakiegokolwiek urazu lub zapalenia pachami. Może być również ból rzutowany z piersi, które mogą wystąpić z poważnych chorób wieńcowych.... Czytaj więcej o pachami przyczyn bólu