Cambler

Wartość ginkgo

Ginkgo biloba jest jednym z wielu ziołowych suplementów, które zdobyły serca ludzi, miłorząb stał się jednym z naszych ulubionych.

Co to jest miłorząb dwuklapowy?

Ginkgo biloba stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej od ponad 4000 lat. Różne części drzewa miłorzębu były stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego, poprawić krążenie, trawienie pomocy, utrata pamięci walka w podeszłym wieku oraz promowanie długowieczności. Na przykład zielony zabierani liści uprawianych drzew są wykorzystywane do wyciągów Ginkgo biloba. Jednakże, nie wszystkie rośliny są przydatne, a nasiona są wysoce toksyczne.

W Niemczech, miłorząb jest najlepiej sprzedającą lek. W 1988 r., więcej recept zostały napisane dla ginkgo niż dla jakiegokolwiek innego leku. Wyciąg został użyty w Niemczech do leczenia różnych chorób, w tym utratę pamięci, choroby Alzheimera i innych rodzajów demencji, depresji, szum w uszach (dzwonienie w uszach), ból głowy i zawroty głowy. Ginkgo biloba ekstrakt stosowano również w celu poprawy krążenia i układu krążenia.

W Europie, Ginkgo biloba jest najczęściej używany jako pomoc dla bystrość umysłu i pamięci, a jako przeciwutleniacz (substancja, która chroni komórki organizmu przed uszkodzeniem). W badaniu z 1997 roku w Europie, miłorząb został pokazany w celu stabilizacji lub poprawy otępienia u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych objawów choroby Alzheimera. Jednak zaletą było niewielkie, a prawdziwe korzyści kliniczne Ginkgo wydaje się ograniczony. W innym badaniu, zdrowych osób w podeszłym wieku przyjmujących ginkgo wykazała oznaki poprawy umiejętności umysłowych. Po raz kolejny, jednakże poprawa była niewielka i wykazał tylko wyrafinowaną testów.

W innych badaniach, wyciąg Ginkgo biloba Wykazano okazać korzystne w leczeniu choroby tętnic obwodowych. Zioło może zwiększyć odległość osoba może chodzić przed wystąpieniem bólu nóg. Nie ma dowodów na to, że poprawia się podstawowy problem z zwężonych tętnic.

Jak Ginkgo dawkuje?

Ekstrakty z Ginkgo biloba są standaryzowane w zależności od ilości glikozydy flawonowe i obecnych laktonów terpenowych. Glikozydy flawonowe są odpowiedzialne za właściwości antyoksydacyjne Ginkgo jest. W laktony terpenowe są uważane za elementy, które pomagają polepszyć pamięć (czyli poprawy absorpcji choliny w synaps w mózgu), chroni mózg przed uszkodzeniem metabolicznym (to jest, promują działanie neuroprotekcyjne) i zmniejszają tendencję do krzepnięcia krwi (to znaczy hamują czynnik aktywujący płytki krwi).

Miłorząb dwuklapowy wydaje się być stosunkowo bezpieczne, choć niektórzy ludzie mają łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Ginkgo biloba, ponieważ wykazano, aby zmienić czynnik aktywujący płytki krwi i funkcji płytek krwi, osób przyjmujących warfarynę i inne leki przeciwzakrzepowe powinny unikać ginkgo.

Kupując ginkgo biloba, warto pamiętać, że wszystkie badania kliniczne używali ekstrakt standaryzowany na 24-proc glikozydów flawonowe i 6-proc laktony terpenowe. Dawka to 40 mg trzy razy na dobę lub 80 mg dwa razy na dobę. Jeśli kupisz ginkgo, zawsze szukać "znormalizowanego" marki.

Badania opublikowane w 2003 roku zbadano właściwości antyoksydacyjne wielu różnych produktów dostępnych w handlu Ginkgo biloba. W 18 testowanych produktów miał dramatycznie różne poziomy właściwości antyoksydacyjne. Nie było różnicy pomiędzy 50-krotnie, a najsilniejszy najmniej silnym produktu, chociaż wszystkie produkty były oznaczone jako zawierający taką samą ilość Gingko.

Badanie to wskazuje na jeden z problemów związanych z suplementach diety. Ponieważ są one naturalne, ilość substancji czynnej będzie się różnić w różnych zakładach, a ponieważ nie istnieją żadne ścisłe regulacje rządowe, jak w przypadku innych leków, produkty nie są równe. Żaden pojedynczy produkt może być polecany jako najlepszy zakup.