Cambler

Orzechy: przekąska powoduje problemy dla niektórych dzieci

Jeśli Twoje dziecko ma alergię na orzeszki ziemne lub orzechy, takich jak orzechy włoskie lub pekan, że to ważne, aby nauczyć go, aby zapytać o wszelkie smakołyki oferowane w szkole lub w żłobkach przed jedzeniem go.

Reakcje alergiczne na jedzenie orzeszków ziemnych i orzechów należą wymioty, biegunka, pokrzywka, wyprysk, trudności z oddychaniem i wstrząs anafilaktyczny.

Większość ekspertów zaleca te z peanut alergii również uniknąć orzechy i odwrotnie, ponieważ z produkcji kontaminacji.

Jeśli lekarz pediatra przepisuje adrenaliny do poważnych reakcji alergicznych, należy go w pobliżu swojego dziecka w każdej chwili. Rodzice dzieci z alergią na orzechy powinny również zaplanować w szkole ich dziecka do leczenia w nagłych wypadkach powinno nastąpić przypadkowe połknięcie. Rodzice powinni być aktywni w eliminując ryzyko połknięcia w klasach i kawiarni. Opieki dziennej dostawców powinny również wyeliminować możliwość przypadkowego połknięcia, i materiały do ​​leczenia objawów alergii pokarmowej na rękę, i być przeszkoleni w stosowaniu automatycznego wstrzykiwacza zawierającego epinefryny.

Mniejszość dzieci uczulonych na orzeszki ziemne będą przerastać alergii.

Peanut alergii Porady

Jeśli Twoje dziecko ma alergię na orzeszki ziemne, należy pamiętać, że te porady z alergią pokarmową i anafilaksji Network (FAAN):

  • Składnik wymieniony jako "sztuczne orzechów" na etykiecie żywności mogą być orzeszki ziemne, które miały ich smakowy usunięte i smak orzechów dodaje.

  • Sprawdź dokładnie wszystkie etykiety żywności za grosze. Porozmawiać z producentami, jeśli masz pytania.

  • Nie pozwalają dziecku jeść cukierki czekoladowe, chyba że jesteś pewien, że nie wystąpiły skażenia krzyżowego w trakcie procesu produkcyjnego.

  • Podczas jedzenia na zewnątrz, należy pamiętać, że afrykański, chiński, indonezyjski, meksykański, tajski i dania wietnamskie często zawierają orzeszki ziemne, lub mogą być zanieczyszczone orzeszki ziemne, gdy są przygotowane.

  • Desery z piekarni lub sklepów lodów może być zanieczyszczona z orzeszków ziemnych.

  • Nasiona słonecznika często są przetwarzane na sprzęt, który również został przetworzony orzeszki.

Orzech wskazówki alergii

Jeśli Twoje dziecko ma alergię na orzechy, należy pamiętać, te porady z FAAN:

  • Aromaty naturalne i sztuczne mogą zawierać orzechy.

  • Orzechy można znaleźć w tak różnych rodzajów żywności, w sosie barbecue, kasze, krakersy i lody.

  • Kilka piłek i innych zabawek mogą zawierać wypełnione rozdrobnione łupiny orzechów.