Cambler

Nie wyklucza wystąpienie astmy dorosłych

Około 22,2 mln ludzi w USA zdiagnozowano astmę. To jest często traktowane jako choroba wieku dziecięcego, ale astma wpływa więcej dorosłych niż dzieci. W niektórych przypadkach astmy może być zdiagnozowany do wieku dorosłego.

Astma jest chorobą przewlekłą, charakteryzuje się sapania, duszności, ucisk w klatce piersiowej i kaszel. Objawy te są spowodowane przez przewlekłe zapalenie dróg oddechowych, poprawiając śluzu i zagęszczania i zwężenie oskrzeli.

Kilka możliwych przyczyn

Co powoduje dorosłych astmę? Nikt nie wie na pewno. Wyższe poziomy zanieczyszczenia powietrza, brak ćwiczeń fizycznych, i spędzać więcej czasu w pomieszczeniach może być winien. Eksperci twierdzą, że inne czynniki również mogą zwiększać ryzyko:

  • Alergie

  • Infekcje wirusowe, w tym infekcje górnych-oddechowego, takich jak przeziębienia

  • Historia rodziny astma

  • Narażenie na dym tytoniowy lub inne czynniki drażniące

Aspiryna i ponad-the-counter (OTC) leki, takie jak ibuprofen może również powodować ataki astmy u niektórych osób, Europejskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA), mówi. Enzymu konwertującego angiotensynę (ACE) oraz beta-blokery, zarówno biorąc pod uwagę w leczeniu chorób serca i wysokie ciśnienie krwi może spowodować rozwój astmy.

Objawy Nagłe

Może masz astmę teraz i nawet nie wiedzieć. Kaszel lub świszczący oddech, gdy jesteś odkurzanie, ogrodnictwo, lub narażone na psy lub koty mogą być objawem choroby, AMA mówi. Inne objawy mogą obejmować duszność i ucisk w klatce piersiowej. Nawet suche, hacking kaszel że zwleka po to, co wydaje się być łagodne przeziębienie może oznaczać, masz astmę. Skonsultować się z lekarzem w przypadku zauważenia zmian w jak oddychasz. On lub ona może ustalić, czy masz astmę lub inną chorobę o podobnych objawach, takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Wskazówki leczenia

Jeśli masz astmę, prawdopodobnie dla niej rozpocząć leczenie od razu z lekami. Lekarz prawdopodobnie zaleci krótko działającego leku rozszerzającego oskrzela, jeśli łagodne i sporadyczne objawy. Dla umiarkowanych lub uporczywych objawów, lekarz może przepisać lek przeciwzapalny. To może być połączony z długo działającym lekiem rozszerzającym oskrzela lub podawana w dwóch oddzielnych inhalatorów. Doustny lek przeciwzapalny może być także dodana dla umiarkowanych lub trwałych objawów.

Spróbuj tych porad z AMA, aby pomóc zarządzać choroby i zapobiegać atakom astmy:

  • Zrób listę leków OTC i na receptę można już podjąć. Pokaż go do wszystkich lekarzy i aktualizować ją podczas każdej wizyty.

  • Zdobądź swój plan leczenia na piśmie od swojego lekarza. Powinien on się astma i dawek leków, a kiedy je wziąć.

  • Naucz się korzystać z miernika szczytowego przepływu. To może pomóc przewidzieć atak astmy i odpowiednio dostosować swoje leki.

  • Unikaj wyzwalaczy astmy, takich jak dym i pyłku. Infekcje dróg oddechowych mogą również pogorszyć astmę. Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów zapobiegania im.

  • Mają następujące papiery na rękę w przypadku ataku astmy: aktualną listę swoich leków i dawek, dowód osobisty ubezpieczenia zdrowotne, nazwę i adres najbliższego szpitala, oraz nazwiska i numery telefonów swoich lekarzy.