Cambler

Leczenie alergii dziecka

Specyficzne leczenie alergii zostanie ustalona przez lekarza dziecka w oparciu o następujące elementy:

 • Wiek dziecka, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Nasilenie reakcji alergicznej

 • Dziecka tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dla przebiegu reakcji alergicznej

 • Twoja opinia lub preferencji

Trzy najbardziej skuteczne sposoby leczenia alergii jest unikanie, immunoterapia, i leki.

Co to jest unikanie?

Unikanie jest pobyt z dala od substancji, która powoduje reakcję alergiczną.

Sugestie dotyczące unikania (troche) alergenów:

 • Pozostać w domu, kiedy stężenie pyłków jest wysokie, a na wietrzne dni.

 • Pyłoszczelna domu, zwłaszcza pokój dziecięcy.

  • Wyeliminować, jeśli to możliwe, od ściany do ściany dywan, żaluzje i puchowa pościel i poduszki.

  • Umyć pościel, zasłony, i odzież, często w gorącej wodzie w celu wyeliminowania roztoczy.

  • Jeśli to możliwe, należy pościel w okładkach pyłu.

 • Użyj diseaseing powietrza zamiast otwierania okna.

 • Rozważyć wprowadzenie osuszacza w wilgotnych obszarach domu, ale pamiętaj, aby ją oczyścić często.

 • Czy Twoje dziecko nosić maskę, jeśli grając na zewnątrz, gdy stężenie pyłków jest wysokie.

 • Weź wakacje w miejscach, gdzie pyłek nie jest tak powszechne, takie jak miejsc w pobliżu oceanu.

Lekarz dziecka będzie również propozycje unikanie alergenów, które powodują reakcje.

Czym jest immunoterapia (strzały alergii)?

Immunoterapia jest rodzaj leczenia dla dzieci alergicznych z siana gorączka i / lub astmę. Nazywana jest również odczulanie, odczulania, i strzały alergii. Mieszanina różnych pyłki, zarodniki pleśni, danders zwierząt i roztocza, do którego dziecko jest uczulone jest sformułowany. Mieszanina ta jest nazywana ekstrakt alergii. Ekstrakt ten nie zawiera leków, takich jak leki przeciwhistaminowe i kortykosteroidy.

Jak jest immunoterapia podawać?

Immunoterapia podaje się we wstrzyknięciu podskórnym, zwykle do tkanki tłuszczowej w tylnej części ramienia. To nie jest bolesny jak zastrzyk domięśniowy, takie jak przeciw tężcowi.

Jak często są konieczne immunoterapii zastrzyki?

Zastrzyki można podawać raz na tydzień lub dwa razy w tygodniu aż do maksymalnej dawki jest tolerowane. To nazywa się dawkę podtrzymującą. To może potrwać około roku, aby osiągnąć dawkę podtrzymującą. W tym momencie, częstość zastrzyków można zmniejszyć na dwa tygodnie i wreszcie jeden raz na miesiąc. Lekarz dziecka stworzy odpowiedni harmonogram zastrzyków do potrzeb medycznych dziecka.

Immunoterapia objaw i poprawa

Około 80 do 90 procent poprawy w immunoterapii dzieci. To trwa zwykle od 12 do 18 miesięcy przed definitywna zmniejszenie objawów alergii zauważyłem. W niektórych dzieci, zmniejszenie objawów jest widoczna w jak tylko sześć do ośmiu miesięcy.

Immunoterapia jest tylko częścią planu leczenia dla dzieci alergicznych. Ponieważ potrzeba czasu, aby stać się dla immunoterapii skuteczne, dziecko będzie musiało kontynuować leki alergii, jak przewidziano przez swojego lekarza. Ważne jest również, aby kontynuować eliminuje alergeny (na przykład, jak roztocza) ze środowiska dziecka.

Czy istnieją skutki uboczne do immunoterapii?

Istnieją dwa typy reakcji do immunoterapii: miejscowe i ogólne. Lokalna reakcja jest zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Jeśli choroba występuje kilkakrotnie, to siły wyciągu lub harmonogram jest zmieniona.

Uogólniona reakcja jest taka, która obejmuje inne miejsce, a nie w miejscu wstrzyknięcia. Objawy mogą obejmować uczucie zatkanego nosa, kichanie, pokrzywka, obrzęk, świszczący oddech, i niskie ciśnienie krwi. Takie reakcje mogą być poważne, a nawet zagrażające życiu. Jednak zgonów związanych z immunoterapii są rzadkie. Jeśli występuje uogólniona reakcja, dziecko może kontynuować robienie zdjęć, ale w mniejszych dawkach.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące immunoterapii, zawsze skonsultować z lekarzem dziecka lub alergologa.

Leki w leczeniu alergii

W przypadku dzieci, które cierpią na alergię, istnieje wiele skutecznych leków. Jest to krótki przegląd najczęściej stosowanych rodzajów leków. Europejska Akademia Pediatrii zaleca wobec niektórych over-the-counter leków dla niemowląt i małych dzieci. Przed podaniem dziecku żadnych over-the-counter leki zawsze skonsultować z lekarzem dziecka.

Co to są leki przeciwhistaminowe?

Leki przeciwhistaminowe są stosowane do łagodzenia lub zapobiegania objawy alergicznego nieżytu nosa (siano, gorączka ) i innych alergii. Zapobiegają one działanie histaminy, substancji wytwarzanej przez organizm podczas reakcji alergicznej. Leki przeciwhistaminowe się w tabletki, kapsułki, płynu, lub w postaci do wstrzykiwania i są dostępne bez recepty jak i na receptę.

Co to są leki obkurczające naczynia?

Leki zmniejszające przekrwienie stosuje się do leczenia błony śluzowej nosa przekrwienie i inne objawy związane z przeziębienia i alergie. Leki obkurczające błonę śluzową powoduje, że naczynia krwionośne zwężać, prowadząc do oczyszczenia przekrwienie błony śluzowej nosa. Leki obkurczające naczynia są dostępne zarówno na ladzie i na receptę. Najbardziej powszechnie stosowane formy są płynne i tabletki. Jednak, spraye do nosa lub krople mogą być przepisane przez lekarza dziecka. Europejska Akademia Lekarzy Rodzinnych nie zaleca decongestants dla dzieci poniżej 4 roku życia.

Jakie typy leki stosowane są w leczeniu astmy i objawów wynikających z układu oddechowego reakcji alergicznej?

Zastosowanie leków na astmę lub objawów oddechowych z alergią jest wysoce zindywidualizowany na podstawie ciężkości objawów. Poniżej przedstawiono najczęściej stosowane leki:

 • Leki rozszerzające oskrzela. Leki te są stosowane, aby pomóc otworzyć zwężony dróg oddechowych i może złagodzić kaszel, świszczący oddech, duszność lub trudności w oddychaniu. Są one zwykle uważane za "leki ratunkowe" dla ostrych ataków astmy. Rodzaje leków rozszerzających oskrzela są beta-agoniści i leki przeciwcholinergiczne. Te leki są w inhalatorach lub w formie tabletek, ciekłych lub zastrzyki.
  Na krótko działające środki rozszerzające oskrzela stosuje się w zależności od potrzeb, jakie występują objawy. Dłużej działające leki rozszerzające oskrzela mogą być stosowane w celu konserwacji lub codziennie w celu kontroli zaostrzenia.

 • Działanie przeciwzapalne leki. Leki te przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego występujący w drogach oddechowych przy astmie. Obejmują one dwa rodzaje leków:

  • Niesteroidowe leki przeciwzapalne. Cromolyn i nedokromil dwa rodzaje niesteroidowych leków wziewnych, które są zwykle.

  • Kortykosteroidy. Te leki mogą być podawane w różny sposób. Niektóre z nich są wdychane, podczas gdy inne mogą być traktowane jako pigułki lub cieczy, a nawet wstrzykiwać. Sterydy przyjmowane doustnie mogą mieć więcej skutków ubocznych niż te, które są wdychane. Skonsultować się z lekarzem dziecka dotyczące najlepszy wybór dla Twojego dziecka.

 • Antyleukotrieny. Są to stosunkowo nowy rodzaj leków używanych w celu kontroli objawów astmy. Leki te pomagają zmniejszyć przewężenie płuc i zmniejszenie szans płynu w płucach. Są to zazwyczaj podaje się doustnie.

 • Immunoterapię. Omalizumab (Xolair) przeciwciało monoklonalne, które atakują immunoglobuliny związane z reakcjami alergicznymi, może być stosowana w przypadku ciężkich ataków astmy u dorosłych i dzieci w wieku ponad 12 lat.

Skonsultować się z lekarzem dziecka więcej informacji dotyczących leków alergii.