Cambler

Jak uczynić swój dom dowód alergii

Dla kogoś, kto ma alergię, substancję, która jest nieszkodliwa dla większości ludzi powoduje ich system immunologiczny do reakcji i powodować objawy, które mogą wynosić od irytujące do zagrażającego życiu. Substancja, która powoduje układ odpornościowy organizmu do reagowania w ten sposób nazywa się alergenu. Wnętrza alergeny takie jak roztocza kurzu domowego, pleśnie czy sierść zwierząt domowych są obecne przez cały rok.

Może być uczulony na kurz domowy czy kichasz i świsty większość roku, ale znacznie więcej w zimie, gdy spędzasz więcej czasu w domu. Pleśń może być problem, jeśli wystąpią objawy alergii, gdy jesteś w wilgotnym podłożu lub grabienie mokrych liści. Prawdopodobnie jesteś uczulony na koty i psy, jeśli ataki alergii występuje, gdy jesteś w pobliżu tych zwierząt.

Może trzeba zobaczyć alergologa, jeśli nie można określić przyczynę problemów. Kiedy już wiesz, co jest przyczyną objawów, następujące strategie mogą pomóc uniknąć najczęstszych kryty alergie.

Alergie pyłu

Drzwi i okna powinny być zamknięte, aby zmniejszyć narażenie na alergeny wewnątrz na zewnątrz, takich jak pyłki.

Próżnia co najmniej dwa razy w tygodniu, aby kontrolować alergeny. Zmień torby często i rozważyć zakup odkurzacza z filtrem HEPA.

Usuń ściany do ściany dywany i zasłony, tkaniny, jeśli to możliwe. Oczyścić je często wtedy, gdy nie mogą być usunięte.

Rozważyć leczenie dywany i meble tapicerowane z tanina lub benzylobenzoesan zabić roztocza. Zapytaj profesjonalnego czyszczenia mebli do stóp.

Wymień mebli tapicerowanych z drewnianą, winyl, lub mebli skórzanych.

Regularnie wytępić karaluchy i inne szkodniki.

Obejmować wszystkie materace i poduszki z nieprzepuszczalnych, osłony z tworzyw sztucznych. Korzystać z produktów syntetycznych, zamiast poduszki z pierza i kołdry. Arkusze Mycie, pokrowce na materace i koce w gorącej wodzie.

Usuń falbany kurzu i ciężkie zasłony z sypialni. Również usunąć drobiazgi i stosy książek i papierów lub zachować je w zabezpieczonych pomieszczeniach magazynowych. Czyste i kurz pokojowe co najmniej dwa razy w tygodniu.

Utrzymać psy i koty z sypialni, bo sierść zwierząt domowych wiąże się z większym liczby roztoczy. Niższa i niższa temperatura w pomieszczeniu wilgotność utrzymać pomoc populacji roztoczy kurzu w dół.

Alergie pleśni

Czyszczenia i dezynfekcji łazienek tygodniu. Aby zmniejszyć formy, zawsze uruchomić wentylator wyciągowy w trakcie i po prysznicu. Przechowywać pod-zlew obszary suche.

Wyeliminować dywan i meble tapicerowane w łazience ani w piwnicach. Stanowią one idealne środowisko dla grzybów i pleśni rośnie.

Natychmiast naprawić nieszczelne zawory.

Umyć ręczniki często przy użyciu gorącej wody. Suche duże ręczniki plażowe w suszarce po użyciu.

Jeśli masz wilgotnej piwnicy, łazienki lub innego pokoju, użyć osuszaczy.

Zwierzaki alergie

Jeśli to możliwe, nie należy trzymać zwierzęta, które mają włosy lub futro. Jeśli masz zwierzęta, trzymać je na zewnątrz, jak to tylko możliwe i z sypialni. Zachowaj je sofy, krzesła i inne miejsca, gdzie można usiąść, i od płaszczy i innej odzieży.

Regularnie myj zwierzęta. Po gry z psem, kotem lub innym zwierzęciem należy umyć ręce.

Zachowaj dystans od ptaków domowych. Ich klatki zawierają wiele alergenów.