Cambler

Zrozumienie nadużycie Ritalin

Ritalin (metylofenidat) to leki przepisane przez ludzi, zwykle dzieci-którzy zostali zdiagnozowani z nadpobudliwości psychoruchowej ( ADHD ).

Według Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego (NIMH), od 3 do 5 procent ludzi ma zaburzenia. Ritalin jest środkiem pobudzającym, który zwiększa ilość dwóch substancji chemicznych w mózgu, norepinefryny i dopaminy. Jej działanie jest podobna, ale większa niż kofeiny i słabsze niż amfetamina. Ritalin ma uspokajający wpływ na nadpobudliwe dzieci. Ma "ostrości" wpływ na osoby z ADHD. Ritalin również jest czasami stosowany w leczeniu narkolepsji.

Kiedy podjęta zgodnie z zaleceniami lekarza, Ritalin jest cennym lekiem. Zgodnie z NIMH, osoby z ADHD nie uzależniają się Ritalin lub innych używek, gdy wziąć je zgodnie z zaleceniami. Dzieci z ADHD, którzy są leczeni używek mogą być mniej skłonne do nadużywania narkotyków i alkoholu, gdy są starsze, niż są dzieci z ADHD, które nie są leczone.

Używki takie jak Ritalin mają potencjał do nadużyć przez osoby, które nie stosują się do ADHD. Chociaż niewiele badań przeprowadzono na nadużywanie narkotyków pobudzających, William Frankenberger, Ph.D., profesor psychologii na University of Wisconsin w Eau Claire, zauważył pewne niepokojące trendy wskazują, że ADHD leki nadużycie może być powszechne.

Gdy wykorzystywane, pobudzające tabletki przyjmowane doustnie, rozdrobniono i nosem przez nos lub wstrzykuje w monoterapii lub w połączeniu z lub kokainy, heroiny. Ci, którzy nadużywają go szukają jego skutki: utrata apetytu, bezsenność, wzrost koncentracji i uważności i euforii.

Biorąc duże dawki Ritalin może powodować wysoką temperaturę ciała, wysokie ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca, zmiany nastroju, omamy i urojenia, drgawki, silne skurcze lub niekontrolowane ruchy, pocenie się, suchość w ustach i oczy, i wymioty. Jak każdy lek, Ritalin może wchodzić w interakcje z innymi lekami. Na przykład, biorąc go z ponad-the-counter leków zmniejszających przekrwienie lub niektórych leków przepisywanych na astmę mogą zwiększyć szkodliwych skutków Ritalin.