Cambler

7 sposobów, aby pracować na wyzwania związane z ADHD - pracy

Strojenie się rozpraszać, terminowość, siedząc na spotkaniach. Wiele osób ma problemy z tych sytuacji w pracy. Ale wyzwania są jeszcze większe, gdy masz ADHD-i po prostu mówi się, przyłożyć się i poważnie nie wystarczy. Musisz konkretne strategie, które naprawdę działają w pracy.

Poniżej znajduje się kilka praktycznych rozwiązań typowych problemów:

1. Zmniejszyć zakłócone przez czynniki zewnętrzne.

Czy to chatty współpracowników, ruchu, lub głośne biuro Sprzęt, zabytki i dźwięki rozpraszające są częstym problemem dla osób z ADHD. Idealnym rozwiązaniem jest prywatny obszar roboczy. Jeśli nie masz własnego biura lub kabinę, pusta sala konferencyjna może być opcja. Ale jeśli porusza się w spokojnym miejscu, nie jest to możliwe, spróbuj słuchać biały szum lub kojącej muzyki przez słuchawki. Ograniczenia czynników rozpraszających wizualnych, pozbyć się bałaganu. Utrzymać miejsca pracy, jak czysty i schludny, jak to możliwe.

2. Korzystać z narzędzi zarządzania czasem.

Czas budżetowania jest kolejnym kluczowym zagadnieniem. Rozbić duże projekty na kilka mniejszych zadań i dać sobie termin na każdej z nich. Tworzenie osi czasu, dzięki czemu można dokładnie zobaczyć, gdzie powinieneś być w danym dniu. Następnie zaznaczyć dziennego postępu, aby pokazać, gdzie w rzeczywistości. Jeśli zaczniesz tyle, podjąć działania, aby nadrobić zaległości, zanim problem się pogorszy.

3. Spotkanie ma plan przetrwania.

Nikt nie lubi siedzi przez długie spotkania, ale ADHD może to dodatkowo trudne. Rób notatki, aby utrzymać swój umysł i ręce zajęte. Zanotować pomysły lub pytania, które chcesz przywołać później. Odeprzeć nudę i niepokój, dostać się do okazjonalnego łazience lub przerw wodnych.

4. Poskromić potwora formalności.

Jeśli rutynowo stracić ważnych dokumentów, tworzenia systemu zbioru, aby łatwiej znaleźć to, czego potrzebujesz, gdy jej potrzebujesz. Wykonaj jedną z trzech rzeczy, natychmiast:

  • Wypełnić go i wysłać go.

  • Go złożyć.

  • Wrzucić.

Regularnie oczyścić żadnych dokumentów nie są już potrzebne.

5. Pracy na ludzi umiejętności.

Ludzie z ADHD często słuchać źle, przerywa innym, wygadać się niestosownych komentarzy, lub mają problem z odczytaniem mowy ciała. Takie zachowania mogą być bariery dla sukcesu ze współpracownikami, klientami i klientami. Jednym ze sposobów, aby doskonalić swoje umiejętności społeczne to obserwując innych podziwiać osobiście, a nawet w telewizji. Dla konkretnych wskazówek, trener samopomocy książka lub praca może być bezcenne. Wybrać jedną umiejętność do pracy. Następnie ćwiczyć przez próby z partnerem lub po prostu wyobrażając sobie przy użyciu umiejętności w prawdziwym życiu. Jak z niczego innego, praktyka czyni mistrza.

6. Korzystać z pomocy pamięci.

Zapominając bochenek chleba w drodze do domu z pracy to drobne niedogodności. Zapominając o spotkanie z szefem może być poważnym błędem. Aby temu zapobiec, należy ustawić się na e-przypomnienia PDA lub komputera. Lub pójść drogą low-tech i umieścić karteczki w miejscach mogÄ ™-miss, takich jak monitor komputera. Jest to mały krok, który może zająć długą drogę.

7. Opanowania wiadomości.

Częste rozmowy telefoniczne i e-mail, pop-upy mogą być stałe rozrywki. Uchylenie określonego czasu każdego dnia do sprawdzania i odpowiadania na wiadomości. Resztę czasu, jeśli to możliwe, telefon trasa apeluje bezpośrednio do poczty głosowej i wyłączyć powiadomienia e-mail.