Cambler

Długo działające leki iniekcyjne: co musisz wiedzieć

Dla osób z schizofrenią, biorąc leki utrzymania kontrolować objawy i zapobiegać nawrotom jest niezbędna. Ale jaki rodzaj leku jest najlepszy dla Ciebie lub bliskiej osoby? Długo działające leki iniekcyjne oferują korzyści, które mogą być warte rozważenia.

Jeśli nie słyszałeś o tych leków, to dlatego, że są one w dużej mierze niedostatecznie wykorzystywane w Europie. Lekarze często przepisują nie je. Niektóre raporty szacują, że tylko w 5 do 19 procent europejskich schizofrenii pacjentów są przepisywane długo działających iniekcji leki przeciwpsychotyczne, w porównaniu do stawek do 50 procent w innych krajach. Dlaczego? Niektórzy lekarze uważają, że ich pacjenci mogą nie chce się zastrzyki. Ponadto, niektóre biur nie posiadają ich podawania.

Jak działają leki iniekcyjne

Długo działające leki, zwane również iniekcje depot, są specjalnie przygotowane leki przeciwpsychotyczne są podawane przez iniekcję raz czy dwa razy w miesiącu. Działają one przez powolne uwalnianie leku w ciele w czasie. Istnieje kilka dostępnych leków przeciwpsychotycznych w postaci depot. Są to starsze leki przeciwpsychotyczne Haldol i Prolixin generacji i nowsze leki przeciwpsychotyczne Rispolept, Zyprexa i Invega. Te leki przeciwpsychotyczne są również dostępne w formie tabletek. Często osoby poruszające się z leku doustnego do iniekcji depot kontynuować stosowanie tego samego leku przeciwpsychotycznego do preparatu do wstrzyknięć. Co zmienia to forma, w której to podaje.

Pomoc z przestrzegania

Największe korzyści z zastrzyków depot jest to, że pomagają ludziom spełniać ich leków utrzymanie planu. Zapominając zabrać leki, nawet na dzień lub dwa, może znacznie zwiększyć ryzyko nawrotu choroby i hospitalizacji. Z zajezdni-formułowanych leków przeciwpsychotycznych, należy jedynie pamiętać, aby otrzymać zastrzyk raz lub dwa razy w miesiącu.

Ponadto, leki iniekcyjne ułatwić lekarzom stwierdzić, czy ich pacjenci są w pełni zgodne z planem leczenia. To pomaga lekarze określenia skuteczności leku dla swoich pacjentów, pomagając im w podejmowaniu decyzji terapeutycznych dźwięku. Na przykład, jeśli środek przeciwpsychotyczny nie działa, ponieważ jest wykonane w sposób niespójny, może być skuteczna, jeżeli podaje się w różnych dawkach lub wykonane w sposób niezawodny. W przeciwieństwie do tego, jeśli są uciążliwe objawy pomimo niezawodne spożycie leku w wystarczającej dawce i przez odpowiedni okres czasu, lek może być konieczna wymiana.

Zrozumienie ryzyka

Ryzyko zastrzyków depot, są na ogół takie same jak ryzyko dla leków przeciwpsychotycznych wykonanych w postaci tabletek, choć na ogół, działania uboczne mogą być mniej częste zastrzyki typu depot. Mogą one obejmować zwiększenie masy ciała, niepokój, sztywność, i zawroty głowy. Należy omówić z lekarzem. Mimo, że ból może wystąpić w miejscu wstrzyknięcia, zwykle łagodne i przemijające. Ludzie często zgłaszane preferując zastrzyków depot na tabletki po wypróbowaniu obu.

Jeśli ty lub twój ukochany miał trudny czas trzyma się planu leczenia, lub jeśli wolisz, aby nie brać codziennie leki, porozmawiaj z lekarzem na temat zastrzyków depot. Korzystanie z tej długo działających leków może lepiej pasuje do Twojego stylu życia i zapewnia, że ​​nie przegap leki, czego potrzeba, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele życiowe.