Cambler

Conquer strach przed igłami

Czy pomysł na ukłucia igłą że chcesz uruchomić na okładce? W tych dniach, leki do wielu chorób, takich jak zapalenie stawów, cukrzyca, łuszczyca, oraz niektórych chorób zdrowia psychicznego, są dostarczane za pomocą zastrzyków. Myśl o otrzymaniu zastrzyków lub dając je do siebie może wydawać się przerażające, ale przezwyciężając strach jest możliwe. Ważne jest również, bo strach może utrzymać się od podejmowania leki potrzebne do zarządzania swoją chorobę.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje zastrzyków.

Podskórne wstrzyknięcia

Niektóre leki podaje się podskórnie, czyli pod skórą. Możesz dać zastrzyk do siebie lub mieć przyjaciela lub członka rodziny to zrobić. Tak czy inaczej, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, aby pokazać lub osób podających zastrzyk jak zrobić to poprawnie. Jak często trzeba mieć zastrzyk zależy od choroby i konkretnego leku. Niektóre z nich są podane na dobę, podczas gdy inne są oddalone kilka tygodni.

Zachować te wskazówki pod uwagę podczas wstrzykiwania w domu:

  • Zawsze należy zapoznać się z instrukcjami, które pochodzą z leków.

  • Sprawdź instrukcje lub zwrócić się do lekarza, gdy na swoim ciele należy wstrzykiwać lek. Najczęstsze strony to uda, brzuch, ramię lub pośladki.

  • , Aby zminimalizować ból, należy użyć innej witryny na swoim ciele do każdego wstrzyknięcia. Prowadzenie dziennika, w którym dali zastrzyki może uniemożliwić ponowne wstrzykiwanie tym miejscu.

  • Nie wstrzykiwać w pobliżu żyły, które można zobaczyć.

  • Należy unikać miejsc, gdzie skóra jest posiniaczone, podrażnioną lub przetargu, lub gdzie masz blizny i rozstępy.

Dożylne leki

Inne leki podano dożylnie do żyły. Musisz udać się do swojego lekarza lub centrum infuzji otrzymywać te leki. Niektóre z nich są wykonane w zaledwie 30 minut, a inni potrwać kilka godzin i wymaga, aby spędzić większość dnia w miejscu, można otrzymać pomoc.

Łagodzenie strachu

Spróbuj pokonać swoje strategie, aby igła zmartwienia:

Skupić się na celu. Jeśli obawiasz się o bólu zastrzyk może spowodować, spróbuj skoncentrować się na zamierzonym wynikiem. Na przykład, leki mogą pomóc złagodzić stan zapalny i obrzęk w organizmie, dzięki czemu można czuć się lepiej i wrócić do swoich ulubionych zajęć. Mając to na uwadze myśl może moment nakłucia igły bólu wydaje łatwiejsze i warto.

Bądź realistą. Można oczekiwać, że ból będzie gorzej niż jest w rzeczywistości. Zwrócić się do lekarza, aby porozmawiać przez każdy etap procesu wtrysku zanim się to stanie, dzięki czemu można poczuć się gotowa. Zadawać pytania, czy jest coś, że jesteś wciąż martwi.

Rozpraszać się. Jeśli otrzymujesz we wlewie dożylnym w klinice, spróbuj słuchać muzyki lub podcastów. Czytając książkę lub czasopismo lub rozmawiając z innym pacjentem może wziąć swój umysł od leczenia.

Zachować dobrą firmę. Poproś znajomego lub członka rodziny, by być z tobą gdy masz lub dać sobie zastrzyk. Mogą zapewnić wsparcie moralne oraz pomóc świętować sukces na uzyskanie w procesie.