Cambler

Zrozumienie migreny

6 najczęściej zadawane pytania dotyczące tej niesławnej rodzaju bóle głowy.

Mimo, że migreny są notorycznie powodując ból, że stworzyliśmy sporo zamieszania, też. Mamy nadzieję, że odpowiedzi na sześć pytań poniżej wyjaśnić kilka nieporozumień i zapewnić pewne użyteczne informacje po drodze. Jeśli masz pytania na temat migreny, napisz do nas, a my odpowiemy jak najwięcej na naszej stronie internetowej w www.health.harvard.edu / healthextra.

1. Czym dokładnie jest migrena?

Niektórzy ludzie używają migreny termin do opisania każdego silne bóle głowy, ale nie wszystkie silne bóle głowy są migreny nie są wszystkie migreny ciężkie, choć wielu z nich żyją do ich reputacji na rozdzierający ból.

"Klasyczny" migreny poprzedzony jest aurą, która zazwyczaj składa się z dziwne zaburzenia widzenia -. Linie zygzakujące, migające światła, i, sporadycznie, czasowa utrata wzroku Drętwienie i mrowienie jednej stronie warg, języka, twarzy i dłoni na może również występować po tej samej stronie. Ale tylko około jedna trzecia osób cierpiących na migrenę doświadczają aurę, a jeszcze mniej z każdym atakiem.

Migrenę z aurą i bez, ból tendencję do wytwarzania, która zazwyczaj rozpoczyna się (a czasem pozostaje) po jednej stronie głowy. Słowo migrena pochodzi od greckiego Hemi-, o połowę, a Kranion, do czaszki. Migrenowe bóle głowy często ma pulsujące jakości do niego. Wiele osób również wystąpić nudności, skrajne wrażliwość na światło lub dźwięk, lub obu. Ale, jak z aurą, trzeba być ostrożnym, uogólniając: niektóre badania wykazały, że około 40% pacjentów z migreną mają ból głowy ból po obu stronach głowy, a nie tylko jeden, a dzieci z migreny zazwyczaj ból po obu stronach.

Możliwe jest również, by zmylić innych rodzajów bólów głowy z migrenami. Migreny mogą powodować przekrwienie błony śluzowej nosa i katar, więc są czasami mylone bóle zatok. I regularne bóle głowy, że większość z nas doświadczyła może mieć niektóre z cech jednego migrenowy, takie jak ból i jednostronnej nudności.

W tym momencie, nie ma żadnych badań krwi dla migreny. Migrena nie powoduje zaburzeń mózgu, które tomografii komputerowej lub MRI może wykryć, chociaż te testy są często zamawiane do diagnozowania innych problemów, które powodują ciężkie bóle głowy, takie jak krwawienia w mózgu.

Epidemiologia migreny mogą być pomocne w podnoszeniu lub rozwiewa, podejrzeń. Jest dobrze udokumentowane, że kobiety są trzykrotnie bardziej narażone na migreny od mężczyzn, że mają skłonność do migreny działa w rodzinach, i że występują one rzadziej wraz z wiekiem. Ale, oczywiście, są drogowskazami, a nie kryteriów diagnostycznych.

W skrócie, w celu wypracowania definicji i diagnostyki migreny jest skomplikowane. Jednak proste ból głowy pamiętnik - śledzenie głowy i czynników, które mogły je wywołały - może być bardzo pomocne w postawieniu diagnozy.

Trzy teorie na temat migreny

Trzy teorie na temat migreny

2. Co powoduje migrenę?

Przez lata lekarze uważali, że migrenowe bóle głowy pochodzi z naczyń krwionośnych, szczególnie tych, które dostarczają opony mózgowe, cienkie błony owinięte wokół mózgu wewnątrz czaszki (patrz ilustracja). Uważano, że kiedy te naczynia krwionośne rozszerzyły - rozszerzone jest termin medyczny - oni oddziaływującego na receptory bólowe w sieci koronkowy z nerwów trójdzielnego, że usługi opon mózgowych i innych częściach głowy. Według tej teorii naczyniowej, aura była spowodowana niską podażą krwi od zwężenia tych naczyń krwionośnych, zanim odbił się i rozszerzyły się, powodując ból. Wyjaśnienie naczyń miał znaczny intuicyjny odwołania z powodu pulsującego jakości migreny. Niektórzy lekarze opracowano na teorii, wyznaczając różne rodzaje bólu różnych naczyniach krwionośnych.

Ale teraz jest prawie całkowita zgoda, że ​​migreny pochodzą z mózgu, a nie z naczyń krwionośnych, które go otaczają. Jedna z teorii panujących jest migreny spowodowany szybkimi fal aktywność komórek mózgu przecinających do kory, cienką zewnętrzną warstwę tkanki mózgowej, po których następują okresy bezczynności. Nieporęczny (i potencjalnie mylące) nazwa tego zjawiska jest rozprzestrzenianie korowej depresji. Brazylijski naukowiec, Aristides Leão, pierwszy zaobserwowano go w mózgach szczurów w 1944 roku, ale wiele badań, ponieważ potwierdziły występuje w ludzkim mózgu, jak również.

Depresji korowej rozprzestrzeniania sens jako przyczyna aury, ale badacze także związane to do głowy. Zwolennicy przytaczają dowody eksperymentalne, które sugeruje, że wyrusza zapalne i inne procesy, które stymulują receptory bólowe na nerwy trójdzielnego. Ten "neurogenny" zapalenie i uwalnianie innych czynników sprawia, receptory - i te części mózgu, które otrzymują sygnały - coraz bardziej wrażliwe, więc migrena staje się bardziej prawdopodobne.

Niektórzy czołowi badacze wyrażali wątpliwości, czy migreny zaczynają się depresji korowej rozprzestrzeniania. Eksperymentalne leki, które hamują depresji korowej rozprzestrzenianiu zostały opracowane, ale wyniki badania przedstawione w 2009 roku przez jednego z najbardziej obiecujących, lek o nazwie tonabersat, wykazały działanie zapobiegawcze na aurę, ale nie na migrenowy ból głowy.

Tak więc powiedzieć, niektórzy badacze, migreny najlepiej wyjaśnione począwszy niższa w mózgu, pniu mózgu. Ten "prymitywne" obszar mózgu kontroluje podstawowe funkcje, takie jak oddychanie i odpowiedzi na ból, i moduluje wiele innych, w tym napływające informacje sensoryczne. W teorii jest to, że jeśli niektóre obszary pnia mózgu nie działają prawidłowo lub są łatwo podekscytowany, że są w stanie począwszy kaskady zdarzeń, w tym neurologicznych rozprzestrzeniania korowej depresji, które odpowiadają za wiele objawów migreny jest.

3. Co wywołuje migrenę?

Istnieje zbyt wiele wyzwalaczy do listy ich wszystkich tutaj. Wielu cierpiących na migrenę są wrażliwe na silne wejść czuciowych, takich jak jasne światło, hałas i silne zapachy. Brak snu jest spust, ale to za dużo śpi i budzi się z głębokiego snu z powodu bólu głowy jest charakterystyczną cechą migreny. Wiele kobiet ma miesiączkowe migreny związane ze spadkiem poziomu estrogenów w dniach tuż przed i po rozpoczęciu krwawienia miesiączkowe. Alkohol i niektóre produkty spożywcze mogą zacząć migreny.

Jednym z najczęstszych wyzwalaczy, stres, jest jednym z najtrudniejszych do opanowania. Co ciekawe, migreny mają tendencję do nie rozpocząć w chwilach wielkiego stresu, ale później, jak ludzie wyciszenie.

4. Czy migreny powodują uderzeń?

Liczne badania wskazują, że migrena z aurą jest czynnikiem ryzyka dla skoku, i migrenę bez aury prawdopodobnie nie jest lub jest minimalnie tak. Naukowcy odkryli również, że ludzie, którzy mają migreny z aurą są na zwiększone ryzyko gromadzenia się małych udarów - obszary martwej tkanki mózgu wynikające z niedostatecznego dopływu krwi. Mimo to, nie twierdzą, że niechęć do migreny ostatecznie powodować uderzeń. Stowarzyszenie może być tam, bo migrena z aurą i udaru mózgu może mają wspólną przyczynę. Ludzie, którzy mają migreny z aurą zachęca się, aby uniknąć dodając inne ryzyka udaru mózgu na wierzchu, takie jak palenie lub doustne środki antykoncepcyjne.

5. Jak można zapobiec migreny?

Migreny nie są takie jak choroby serca, choroby z wieloma czynnikami ryzyka, które można modyfikować, aby zmniejszyć nasze szanse zachorowania na pierwszym miejscu. Może z wyjątkiem utraty wagi, jeśli jesteś ciężki, nie ma wiele wiadomo o tym, jak uniknąć migreny jeśli nigdy wcześniej nie miał.

Ale jeśli są podatne na migreny, istnieje wiele działań, aby podjąć, aby zapobiec lub zmniejszyć ataki. Często pierwszym jest określenie wyzwalaczy więc można ich uniknąć. Że może zająć trochę czasu i prawdziwą pracę detektywa.

Trzymając się regularnie, zmniejszając stres harmonogram, który zawiera całonocny odpoczynek, zbilansowane posiłki i ćwiczenia mogą zrobić różnicę. W rzeczywistości, wszystko, co redukuje stres - joga, medytacja, ćwiczenia - może pomóc.

Ludzie, którzy są wrażliwe na światło reagują bardziej do czerwonego końca spektrum, więc sobie niebieskie lub zielone przyciemniane okulary pomaga odeprzeć atak.

Jeśli niefarmakologicznych zmiany nie pomagają leki mogą. Leki najczęściej stosowanych w celach zapobiegawczych, są beta-blokery, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Wszystkie mają skutki uboczne, więc powinny być one wykonane w małych dawkach i tylko wtedy, gdy migreny są częste.

Alternatywne leki stosowane w profilaktyce m.in. feverfew, koenzym Q10, magnez i ryboflawina - a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Sądząc z badań, żaden z nich nie jest murowany euro, ale to nie znaczy, że nie będą pracować dla niektórych osób.

6. Jak można je zatrzymać?

Kiedyś było tak, że osoby cierpiące na migrenę nie miał wyboru, jak tylko schronić się w ciemnym i cichym miejscu i przeczekać. Leki dostępne na przerwanie ataku nie były bardzo skuteczne i miały złe skutki uboczne. Obecnie wielu ludzi wycięcia atak krótkie z jednym z leków tryptanów, klasy, który zawiera eletryptanu (Relpax), sumatryptan (Imitrex) i zolmitriptanu (Zomig). Te leki tryptanów wydaje się działać poprzez hamowanie sygnalizacji bólu w pniu mózgu, lecz również zwężenie naczyń krwionośnych. Z tego powodu ludzie z historią chorób sercowo-naczyniowych ( zawału serca, udaru mózgu, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze ) są zwykle nie zaleca się ich podjąć.

Przeciwbólowe, takie jak ibuprofen (Advil, Motrin) i naproksen (Aleve) może powstrzymać łagodny atak, ale odbicia głowy może rozwinąć się, jeżeli są one brane zbyt często. Obronie ból głowy występuje po ciało przyzwyczaja się do posiadania leków w systemie, gdy go tam nie ma, bóle głowy stało. Migreny mogą szybko śnieżki do poważniejszego bólu, dlatego tak ważne jest, aby leczyć ból głowy na początku, niezależnie od leków.