Cambler

Astmy i świszczącego oddechu związane z tłuszczu w żywności

Astmy i świszczącego oddechu związane z tłuszczu w żywności

W badaniu odnotowano w medycznym czasopiśmie Thorax, naukowcy zastanawiał się, czy coraz większa liczba osób z astmą i alergią może być związane z dietą, zwłaszcza w krajach zachodnich.

Okazało się, że dzieci mogą być bardziej narażone na ryzyko astmy i świszczącego oddechu, jeśli jedzą hamburgery trzy lub więcej w tygodniu. Jednak, jak mówią, dietę bogatą w owoce, warzywa i ryby mogą zmniejszyć ryzyko oddechowych.

"Nasze wyniki potwierdzają wcześniejsze doniesienia, że ​​przestrzeganie diety śródziemnomorskiej, która charakteryzuje się wysokim spożyciem owoców, warzyw i ryb i niskie spożycie mięsa, burger, i napoje gazowane, może zapewnić częściową ochronę przed astmę w dzieciństwie, "mówi kierujący badaniami dr Gabriele Nagel, na Uniwersytecie w Ulm w Niemczech.

Prawie 7 milionów dzieci zdiagnozowano astmę według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Astma jest jedną z najbardziej powszechnych, ciężkich przewlekłych chorób u dzieci, stanowi 13000000 nieobecności szkoły każdego roku.

Astma jest trzeci rangą przyczyną hospitalizacji z dzieciństwa w wieku poniżej 15 lat. Astma jest jedną z najbardziej powszechnych chorób przewlekłych u dzieci.

Owoce i warzywa zawierające dużo witamin

Do badania, zespół dr Nagel zebrano dane na temat około 50,000 dzieci z 20 krajów bogatych i biednych. Rodzice pytali o typowej diety swoich dzieci i czy mają astmę czy nie. Dodatkowo, prawie 30000 dzieci badano na alergie.

, Podczas gdy dieta nie wydaje się wpływać na alergie, to było związane z ryzykiem astmy i świszczącego oddechu, badacze. Dzieci w obu krajach bogatych i biednych, którzy jedli dużo owoców miały niższe stawki świszczącego oddechu.

Jeść dużo ryb wydaje się chronić dzieci w krajach bogatych, a dieta bogata w zielone warzywa gotowane mogą chronić dzieci w krajach mniej rozwiniętych od świstów, zespół dr Nagel znaleziono.

Autorzy badań powiedzieć, owoce i warzywa są bogate w witaminy antyoksydacyjne i środków biologicznie czynnych, a kwasy tłuszczowe omega-3 w rybach powszechne mają właściwości przeciwzapalne, które mogą wyjaśnić te ustalenia.

Na przykład, jak mówią naukowcy, pokarmy bogate w witaminę C zostały połączone w celu lepszego funkcjonowania płuc i mniejszą liczbą objawów astmy i karotenoidów i witaminy C i E, korzystnie wpływają funkcję płuc.

Ale znalezienie burger marker może być dla innych czynników stylu życia, który może zwiększyć ryzyko dziecka na astmę, zauważają naukowcy. Mięso w ogóle nie było widać, aby zwiększyć ryzyko wystąpienia świszczącego oddechu, badanie wykazało.

Wysokiej zawartości tłuszczu zmniejsza czynność płuc

Pulmonolog dr Michael światła, na Uniwersytecie w Miami, zgodzili się, że dieta może wpływać na astmę.

"Dane są dość zgodne, że przeciwutleniacze i nienasycone kwasy tłuszczowe odgrywają rolę w wielki obraz," mówi Dr Światło powiedział. "To nie znaczy, jeśli zmienisz dietę dziś masz zamiar leczyć astmę. Wszystkie badania mówi, jest to, że jednym z wyjaśnień astmy jest prawdopodobnie związane z dietą."

Podzielając te wnioski, wyniki badań przedstawione w Europejskiej Thoracic Society Międzynarodowej Konferencji wykazały, że posiłki tłuszczowe były związane z zaburzeniami czynności płuc.

W tym badaniu, Australijscy badacze badali ludzi z astmą przed i po posiłku bogatego w tłuszcze lub po posiłku o niskiej zawartości tłuszczu. Okazało się, że posiłek o wysokiej zawartości tłuszczu zwiększyło zapalny i zaburzenie czynności płuc.

Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka więcej informacji.

Sierpień 2010

Fakty astmy

Astma jest przewlekłą chorobą zapalną dróg oddechowych, w których stają się wrażliwe na alergeny (każda substancja, która wywołuje reakcję alergiczną). Kilka rzeczy się z dróg oddechowych, gdy dziecko jest narażone na pewne wyzwalacze:

  • Wyściółka dróg oddechowych się obrzęk i stan zapalny.

  • Mięśnie otaczające drogi oddechowe dokręcić.

  • Wytwarzanie śluzu zwiększona, co prowadzi do śluzu zatyczki.

Wszystkie te czynniki powodują, że drogi oddechowe, aby zmniejszyć, co sprawia, że ​​trudno, aby go w powietrze z płuc i Twojego dziecka, powodując objawy astmy.

Według najnowszych informacji dostępnych z Europejskiego Stowarzyszenia Płuc, Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID):

  • Około 23 milionów ludzi w USA zdiagnozowano astmę, co najmniej 6,7 miliona z nich dzieci poniżej 18 roku życia.

  • Astma jest jedną z wiodących, poważne, przewlekłe choroby wśród dzieci w USA.

  • Stanowi astma dla 13 milionów nieobecności w szkole każdego roku.

  • Astma jest trzeci rangą przyczyną hospitalizacji z dzieciństwa w wieku poniżej 15 lat.

Dokładna przyczyna astma, nie jest w pełni znany. Uważa się, że częściowo dziedziczone, ale obejmuje również wiele innych czynników środowiskowych, zakaźnych, i chemiczne.

Po dziecko jest narażona w pewnym wyzwalacza ciała uwalnia histaminę i innych czynników, które mogą powodować stan zapalny dróg oddechowych dziecka. Organizm uwalnia również inne czynniki, które mogą spowodować, że mięśnie dróg oddechowych zaostrzyć, albo stają się coraz mniejsze. Istnieje również zwiększenie produkcji śluzu, które mogą zatkać drogi oddechowe.

Niektóre dzieci mają astmy wysiłkowej, które jest spowodowane przez różne stopnie ćwiczeń. Objawy mogą wystąpić w trakcie lub krótko po, ćwiczenia. Każde dziecko ma inne wyzwalacze, które powodują astmy się pogarsza. Należy omówić to z lekarzem dziecka.

Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka więcej informacji.

Zasoby w sieci

(Nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za treść stron internetowych.)

Europejska Akademia alergii, astmy i immunologii

Europejska Akademia Pediatrii

Europejskie Stowarzyszenie płuc

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC)

Krajowy serca, płuc, i Instytut krwi (NHLBI)

Narodowy Instytut Alergii i chorób zakaźnych

Klatka piersiowa - Wpływ diety na astmę i alergiczne uczulenia w międzynarodowym badaniu na alergie i astmę w dzieciństwie (ISAAC) fazie drugiej