Cambler

Ćwiczenia Kegla

Ćwiczenia Kegla nie wymagają specjalnej odzieży lub sprzętu. Są łatwe do opanowania i proste do zrobienia. I jeśli je dobrze, nikt nie może powiedzieć, że robisz je, dzięki czemu mogą one być wykonane w dowolnym miejscu. Lekarz, pielęgniarka lub fizjoterapeuta może odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w rozpoczęciu.

Przekrój perspektywiczny pęcherza i cewki moczowej Słaby dna miednicy

Mięśnie dna miednicy mogą osłabić z powodu starzenia się, ciąży i porodu, uszkodzenia pochwy, chirurgii, przewlekły kaszel lub brak ruchu. Jeśli miednicy jest słaby, pęcherza i innych narządów miednicy mogą zwisać na miejscu. Cewki moczowej może też otwierać zbyt łatwo i umożliwić wyciek moczu. Ćwiczenia Kegla może pomóc wzmocnić mięśnie dna miednicy, aby mogli lepiej wspierać narządów miednicy i kontrolować przepływ moczu.

Jak wykonywane są ćwiczenia Kegla

Spróbuj każdego z ćwiczeń Kegla opisanych poniżej. Kiedy robisz je, staraj się nie poruszać nogę, pośladek lub mięśnie brzucha.

  • Gdy jesteś w oddawaniu moczu, spróbuj zatrzymać przepływ moczu. Rozpocząć i zakończyć go tak często, jak to tylko możliwe.

  • Umowy jakbyś zatrzymaniu strumienia moczu, ale zrobić to, gdy nie jesteś w oddawaniu moczu.

  • Dokręcić odbytnicy jakby starając się nie przechodzić gaz. Umowy odbyt, ale nie ruszaj pośladki.

Pomocne wskazówki

  • Czy Twoje Kegels tak często, jak to tylko możliwe. Im więcej się ich zrobić, szybciej poczujesz rezultaty.

  • Podnieś działalność robisz często jako przypomnienie. Na przykład, wykonać Kegels każdym razem usiąść.

  • Dokręcić dna miednicy przed kichania, wstać z krzesła, kaszlu, śmiechu lub windą. To chroni przed uszkodzeniem dna miednicy i może zapobiec wyciekowi moczu.

Staraj się trzymać każdy Kegel powolnego liczenia do pięciu. Prawdopodobnie nie będzie w stanie utrzymać je na tak długo, na początku, ale ćwicz. Będzie się łatwiej, jak Twój miednicy dostaje silniejszy. Ostatecznie, specjalne obciążniki, że miejsce w pochwie może być zalecane, aby pomóc twoje Kegels jeszcze bardziej skuteczne.