Cambler

Zrozumienie bólu stawów

Skręconą kostek i nadgarstków, artretyczne kolana i biodra i podarte mankiety rotator wszystkie mają jedną wspólną cechę: powodują one ból stawów.

"Każdy dostaje ból stawów w pewnym momencie lub innego," powiedział Ferdinand Liotta, MD, ortopeda z ortopedyczne Associates w Aspen w stanie Kolorado "Typowe przyczyny są nadużywania jointa podczas ćwiczeń lub w pracy, zapalenia stawów i skręcenia lub związanego z wiekiem pęknięcia spowodowane upadkiem lub innych urazami. "

Zapoznanie się z typowych przyczyn i objawów bólu stawów może pomóc szukać odpowiedniego leczenia i trwającą opiekę, w razie potrzeby.

Oto kilka chorób medycznych, które mogą powodować ból stawów.

Artretyzm

Bóle stawów trwały, obrzęk i ograniczenie ruchomości są typowe objawy zapalenia stawów. Zapalne rodzaje zapalenia stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, czy dny mogą również wspólny czerwony, gorący, a przetarg w dotyku.

"Łagodne zapalenie stawów może być często traktowane z siebie ćwiczeń, lodu i ponad-the-counter leków," mówi dr Liotta. "Ale jeśli masz zapalenie stawów, że jest coraz gorzej i że wyraźnie wpływa na jakość życia, leki na receptę lub inne działania mogą przynieść ulgę. "

Zapalenie kości i stawów

Jest to przewlekła choroba stawów, a najbardziej powszechne zaburzenia stawów. Chrząstki między kośćmi wspólnego stopniowo zużywa się z czasem i użytkowania. Brak wyników chrząstki w bólu i sztywności w połączeniu.

Ścięgna

Ścięgna jest zapalenie ścięgna, gruby sznur, który przywiązuje włókniste mięśni do kości. Niektóre wspólne nazwy lub ścięgna są tenis łokieć golfisty i powtarzalne stres szkody. Objawy to ból, tkliwość i niewielki obrzęk w lub w pobliżu stawu.

Self-care, który zawiera lodu i odpoczynku stawu są często skuteczne. Lekarz powinien ocenić trwającego bólu.

Skręcenia

Zwichnięcie jest uszkodzenie więzadła. Skala obrażeń zależy jak bardzo jest rozdarta lub więzadła napięte i liczba zaangażowanych więzadeł. Zwichnięcie może wynikać z upadku, nagłego skrętu lub uderzenie w ciało, które wymusza połączenie z normalnej pozycji.

Typowe oznaki i objawy to ból, obrzęk, zasinienie oraz utratę zdolności do korzystania z połączenia.

Zapalenie torebki stawowej

W bursae są woreczki wypełnione płynem w stawach, które umożliwiają mięśnie i ścięgna łatwo wsunąć na końce kości. Jeśli te bursae się stan zapalny, wspólna będzie bolesne.

Skontaktować się z lekarzem

Chociaż ból stawów łagodne często można traktować z ryżem (Rest, Ice, Compression i elewacji) i ponad-the-counter bólu i przeciwbólowe zapalenie, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli masz silny ból, nie można umieścić na wadze w stawie, wygląda na krzywe lub nie można go przenieść.

"Jeśli masz ostry ból po urazowym uszkodzeniu lub jeśli masz przewlekły ból, który wpływa na zdolność do prowadzenia normalnej procedury, należy zgłosić się do lekarza", mówi dr Liotta. "Ważne jest również, aby nie powrócić do pełnej aktywności, zanim odzyska normalny zakres ruchu, elastyczności i wytrzymałości. Takie postępowanie zwiększa ryzyko dla reinjury. "