Cambler

Cukrzycę typu 2 i węglowodany

Pytanie:

Jestem 64-letnia kobieta z typu 2 cukrzycy. Ile węglowodanów powinienem jeść codziennie?

Odpowiedź:

Węglowodany są owoce, warzywa, ziarna, skrobi, mleka o niskiej zawartości tłuszczu i pieczone rzeczy.

Twoje węglowodany powinny być proporcjonalne do liczby kalorii przyjmowanych cala ta tworzy odżywczo zrównoważonej diety.

Dla większości chorych na cukrzycę, dziennego zapotrzebowania na kalorie powinno być gdzieś pomiędzy 1600 i 2800 na dzień. Spożycie kalorii w dolnym końcu tego zakresu jest dla osób z nadwagą.

Spośród tych wszystkich kalorii, 45% do 65%, powinny być węglowodan kalorii. I co najmniej połowa z węglowodanów powinno pochodzić z pełnego ziarna, owoce, warzywa i mleko o niskiej zawartości tłuszczu. Pamiętaj, że oprócz zapewnienia zdrowych węglowodanów, owoców i warzyw przyczynia się do diety błonnika.

Cel dla dwóch do czterech porcji owoców i 04:57 porcji warzyw dziennie. To rozbija idealną dietę do tych części:

  • Węglowodany: 45% do 65% kalorii

  • Białka: 15% do 20% kalorii

  • Tłuszcze: 25% do 40% kalorii

Sprawdź, jednonienasycone kwasy tłuszczowe główny rodzaj tłuszczu w diecie. Można je znaleźć w oliwek i olej rzepakowy. Pomagają zwiększyć "dobrego" cholesterolu (HDL) do zdrowego poziomu. Weź się w nie więcej niż 10% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Zminimalizować tłuszcze nasycone i tłuszcze trans. Można je znaleźć w mięsie i produktach mlecznych o wysokiej zawartości tłuszczu, utwardzony i częściowo uwodornione oleje i przetwarzane, pakowane i smażone potrawy.

Niektóre osoby z cukrzycą leczonych insuliną użyciu techniki zwanej "liczenia węglowodanów." Obliczyć ich ilość "szybko trawione węglowodany" spodziewają się jeść w posiłku. To pozwala im dostosować dawkę insuliny będą one potrzebne. Jeśli jesteś zainteresowany w nauce liczenia węglowodanów, porozmawiać z dietetykiem lub odżywiania specjalisty.