Cambler

Łatwiej oddychać z POChP

Każdy oddech jest cenna, zwłaszcza jeśli masz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). POChP jest poważna choroba płuc, w których drogi oddechowe do płuc są częściowo zablokowane, przez co trudno jest dostać się powietrze i obecnie. POChP jest czwartą przyczyną zgonów w Europie. Wiele osób ma tę chorobę, nie wiedząc o tym, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć przyczyny i objawy POChP w celu określenia ryzyka.

Określenie COPD obejmuje chorób takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc, zgodnie z National Heart, Lung i krew (NHLBI). Każda z tych dolegliwości zapobiega płuca z działa prawidłowo. Większość ludzi ma więcej niż jedną z chorób, które powodują POChP.

Z rozedmą płuc, ściany między pęcherzyków w płucach rozpadają, pozostawiając mniejsze, większe pęcherzyki. Te mniej worków nie mają tak dużą powierzchnię wymiany tlenu i dwutlenku węgla, więc nie są one skuteczne. Te większe worki powietrzne tracą także ich elastyczność utrudniając aby wietrzyć nasze. Osób z rozedmą płuc są duszności podczas wysiłku fizycznego i może być tchu nawet w spoczynku.

W przewlekłym zapaleniu oskrzeli, dróg oddechowych dochodzi do stanu zapalnego i są pogrubione. Wyściółki dróg oddechowych produkują za dużo śluzu, który gromadzi się, co prowadzi do kaszlu i trudności w oddychaniu. Mięśnie otaczające drogi oddechowe płuc "mogą ograniczyć, gdy nie powinno. Może to spowodować, dróg oddechowych, aby zawęzić, utrudniając oddychanie.

Wszystkie osoby, które mają POChP rozwijają obrzęk dróg oddechowych. To zmniejsza naturalną elastyczność dróg oddechowych ", ogranicza przepływ powietrza przez drogi oddechowe, i ogranicza pojemność płuc.

Link do palenia

POChP i palenia mają wyraźny związek, mówi NHLBI. Palenie powoduje aż do 90 procent przypadków POChP. Osób narażonych na zanieczyszczenia powietrza, oparów chemicznych, oparów i pyłów mineralnych i organicznych na długich odcinkach czasu są również zagrożone.

Genetyczny związek

W rzadkich przypadkach, COPD jest spowodowane przez chorobę genetyczną zwany alfa 1 antytrypsyny. Alfa-1 antytrypsyna jest białkiem, które unieczynnia niszczących białek. Niedobór tego białka powoduje zniszczenie tkanki płuc, zwłaszcza u palaczy.

Objawy POChP

Choroba rozwija się powoli, a to może trwać wiele lat, zanim zauważysz objawy. Oto co obejrzeć na:

 • Duszność, szczególnie podczas wysiłku

 • Odkrztuszanie śluzu

 • Świszczący oddech

 • Kaszel, który nie odejdzie

 • Ucisk w klatce piersiowej

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, to nie znaczy, masz na POChP. To znaczy, należy porozmawiać z lekarzem. Twój operator może ocenić Ciebie i wykonać testy, aby sprawdzić, czy masz chorobę.

Nie ma lekarstwa na POChP, ale można podjąć kroki, aby utrzymać objawy pod kontrolą i spowolnić postęp choroby jest. Najważniejszy krok można podjąć, jest rzucenie palenia.

Wziąć głębszy oddech

Twój usługodawca opieki zdrowotnej może i płuc nazywa się specjalista pulmonolog-zadecyduje, czy POChP jest łagodną, ​​umiarkowaną lub ciężką podstawie testów oddechowych, i sugerują, zabiegi oparte na choroby.

Zabiegi obejmują:

 • Leki rozszerzające oskrzela: Są to leki, które rozluźnić mięśnie wokół dróg oddechowych.

 • Wziewnych steroidów: To może zmniejszać pęcznienie w drogach oddechowych i zapewnić poczucie łatwiejsze oddychanie.

 • Mukolityki: Są bardziej płynny śluz obrócić tak to może być usunięte łatwiej.

 • Rehabilitacja oddechowa: może to być ćwiczenia, zdrową dietę i edukacji o tym, jak żyć z POChP.

 • Dodatkowy tlen: To jest w zbiornik tlenu lub koncentratora tlenu stosowanych w ciężkich przypadkach.

 • Rocznych szczepionka przeciw grypie: grypa może powodować komplikacje, jeśli pacjent choruje na POChP.

 • Szczepionki zapalenie płuc.

 • Dla niektórych osób z ciężką postacią POChP, operacja może być zalecana w celu usunięcia fragmentów zniszczonych płuc, które może poprawić czynność płuc.

Osób z POChP często, że ich objawy wybuchają od czasu do czasu. Pamiętaj, aby ostrzec się z lekarzem jeśli masz flare-up. To może być oznaką infekcji płuc.