Cambler

Jeśli przewidziana jest tlen

Dodatkowy tlen jest przepisywany, jeśli badania wykażą, że poziom tlenu we krwi jest zbyt niski. Jeśli poziom pozostaje zbyt niska, zbyt długie, poważne problemy mogą rozwijać się w różnych częściach ciała. Dodatkowy tlen pomaga złagodzić objawy i zapobiec w przyszłości problemy, coraz więcej tlenu do krwi. W zależności od wyników badań, może trzeba tlenu przez cały czas. Lub może być potrzebna tylko podczas niektórych czynności, takich jak ćwiczenia i sen. Gdy tlen jest przepisywany, zostaniesz skierowany do firmy sprzętu medycznego. Będą skonfigurować urządzenie tlenu i nauczyć się, jak go używać.

Kaniula nosowa

Tlen jest najczęściej za pomocą inhalacji do nosa kaniuli (lekkiej rury dwa wydrążone występy, które odpowiadają tylko wewnątrz nóg).

Rodzaje dodatkowego tlenu

Przewidziana tlenu jest w kilku formach. Możesz użyć więcej niż jednego typu, w zależności od kiedy potrzebują tlenu.

  • Sprężonego tlenu gazowego tlenu przechowywany w zbiorniku. Ponieważ tlen jest przechowywany pod ciśnieniem, zbiorniki te muszą być obsługiwane ostrożnie. Wskaźniki w zbiorniku może być stosowany do regulacji natężenia przepływu tlenu. Lekarz określi, co powinno być. Małe zbiorniki mogą być wykonane. Większe zbiorniki są na kółkach i może zostać zainstalowane w domu.

  • Koncentrator tlenu jest urządzeniem o wielkości dużej walizki. Go podłączyć do gniazdka elektrycznego. Urządzenie pobiera tlen z powietrza, i skupia się. To następnie dostarczone do Ciebie za pomocą rurki z tworzywa sztucznego. Rurka jest wystarczająco długi, aby można było poruszać się po domu. Gdy używasz koncentratora, musi być gdzieś, że ma dobry dopływ świeżego powietrza. (Nie należy przechowywać w miejscach o ograniczonej przestrzeni, takich jak szafy.) Może być ustawione na koncentrator tlenu, jeśli trzeba cały czas lub gdy śpisz.

  • Ciekłe zastosowania tlenu gdy tlen gaz chłodzi się w bardzo niskiej temperaturze.   Jest przechowywane w specjalnych pojemnikach, które utrzymują tę niską temperaturę. Gdy ciekły tlen, to ogrzewa i staje się gazu przed osiągnięciem kaniulę. Większość zbiorników wyposażone w przenośne urządzenia, które można zabrać ze sobą lub ciągnąć na wózku. Niektóre z nich waży tylko kilka kilogramów. Ciekłe urządzenia tlenowe są łatwe do noszenia. Jeśli potrzebujesz tlenu cały czas lub podczas aktywności, tego rodzaju urządzenia mogą pomóc pozostać aktywni.

Tlen jest przewidziany dla Ciebie

Lekarz przepisze tlenu w zależności od potrzeb. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

  • Terapeuta z firmy sprzęt medyczny wyjaśni, kiedy należy używać tlenu i jakiego typu użyć. Będziesz się uczyć, jak korzystać z urządzeń i utrzymania tlenu.

  • Musisz użyć dokładną stawkę tlenu wymaganego dla każdej działalności. Nie zwiększyć lub zmniejszyć kwotę, bez konsultacji z lekarzem pierwszego.

  • Dodatkowy tlen jest lekiem. To nie jest wciągająca i nie powoduje żadnych skutków ubocznych przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami.