Cambler

Przewlekły ból i jak radzić sobie

Przewlekły ból, czy to przychodzi i odchodzi lub jest stała, nie pozwala robić swoje normalne działania bez dyskomfortu. Przewlekły ból może być wynikiem choroby, uszkodzenia lub choroby medycznego lub jego przyczyna może być nieznane. Jednak większość osób z przewlekłym bólem może zmniejszyć go do poziomów tolerancji, niezależnie od przyczyny, według Europejskiego Stowarzyszenia chronicznego bólu.

Są to typowe rodzaje bólu przewlekłego:

Ból i stan zapalny może faktycznie zmienić układ nerwowy. Z tego powodu, ból może pozostawać długo po urazie fizycznym, który spowodował, że został uzdrowiony.

Życie z bólem przewlekłym mogą zwabić cię do uczucie bezradności o swojej chorobie. To może powodować problemy emocjonalne lub fizyczne ograniczenia, które zagrażają swoje relacje, utrudniają wydajność pracy i ograniczyć swoje działania. Niepokój, depresja, złość, bezradność i rozpacz o bólu może wydawać się gorsze. To może z kolei zmienić swoją osobowość i zakłócenia relacji rodzinnych z zawodowymi. Przewlekły ból może zakłócać sen, zostawiając zmęczony i mniej zdolne do radzenia sobie z bólem.

Ból nie pojedynczy zabieg działa dla wszystkich, i to łatwo poczuć się jak rezygnację, jeśli próbowałem kilka zabiegów, które nie pracowały. Być może trzeba będzie przebrnąć przez wiele szumu i kontrowersji, które zostawiają cię drapania głowy i zastanawiasz się: Co to jest skuteczne? Co to jest bezpieczne? Jaka jest moja najlepsza strategia?

Oto kroki, które można podjąć, aby zarządzać swoim bólu i poczucie kontroli:

 • Dowiedz się jak najwięcej o swojej chorobie.

 • Prowadzenie dziennika bólu, który zawiera, gdzie jest ból, jak źle jest, jak często występuje i co sprawia ból lepiej lub gorzej.

 • Znajdź z lekarzem, który rozumie, przewlekły ból, ma doświadczenie leczenia bólu podobne do Ciebie, jest gotów rozmawiać i słuchać, i jest gotów rozmawiać z rodziną. Nie wszyscy lekarze zostali przeszkoleni w leczeniu bólu. Czasami zespół pracowników służby zdrowia, konieczne może być zaangażowana.

 • Z lekarzem, określić ból i wymyślić plan zarządzania ból. Ten plan może obejmować leki, a także zabiegi niemedyczne, takie jak wykonywanie i medytacji.

 • Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne. Jeśli uważasz, że możesz mieć depresję lub mają trudności z innym psychicznego lub emocjonalnego problemu, należy poinformować o tym z lekarzem. Ważne jest, aby ściśle współpracować z dostawcą, aby dostosować plan leczenia bólu, ile potrzeba.

Wiele możliwości leczenia

Większość zabiegów nie będzie pozbyć się całego bólu, ale mogą zmniejszyć ilość bólu masz i jak często trzeba go. Leczenie może zwiększyć swoją zdolność do poruszania się i pozostać niezależny. Większość planów leczenia obejmować kombinację leków, terapii i zmiany stylu życia.

Lek

Wiele rodzajów leków są stosowane w leczeniu przewlekłego bólu. Niektóre leki są długo działające w leczeniu bólu, który jest ciągły, a inne są krótko działającą w leczeniu bólu, który pojawia się i znika. Niektóre leki są w postaci tabletek, niektóre jak zastrzyki.

Są to typowe leki uśmierzające ból, według Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów (ASA), grupa lekarzy, którzy specjalizują się w uśmierzających ból:

 • Paracetamol. To nie aspiryna lek przeciwbólowy najczęściej sprzedawane jako Tylenol. Może on zwolnić niewielki ból, ale nie zmniejsza obrzęki. Paracetamol jest często stosowane w połączeniu z innymi ustalone i ponad recepty (OTC) leki. Pamiętaj, aby czytać etykiety na wszystkich leków OTC podjąć, aby upewnić się, że nie otrzymujesz zbyt dużo paracetamol.

 • Aspiryna. Ten lek, samodzielnie lub jako składnik z innymi lekami, mogą zmniejszyć obrzęk i stan zapalny i złagodzić ból.

 • Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID). Te leki, takie jak ibuprofen i naproksen, łagodzenia bólu i zmniejszenia stanu zapalnego i gorączki.

 • Leki steroidowe. Kortyzolu i prednizon są dwa przykłady takich leków. Są to na bardziej poważnych chorób zapalnych, takich jak przewlekłe zapalenie stawów.

 • Opioid leki przeciwbólowe. Jest on stosowany w leczeniu ostrego bólu nowotworowego, czasem są one przewidziane dla bólu przewlekłego, nie z powodu raka.

 • Leki przeciwdepresyjne. Te leki mogą złagodzić niektóre rodzaje bólu i może pomóc w problemach ze snem.

 • Leki przeciwdrgawkowe. Są one przewidziane do bólu spowodowanego uszkodzenia nerwów.

 • Miejscowe środki znieczulające. Leki te, z lub bez kortyzonu, wstrzykuje się wokół korzeni nerwowych - grupa nerwów - lub do mięśni lub stawów, aby zmniejszyć obrzęk, podrażnienie, skurcze mięśni i zaburzenia czynności nerwów.

Ty i Twój lekarz musi wybierać leki ostrożnie, w oparciu o przyczynę bólu i jak poważne jest to, jak również ryzyko wystąpienia przewodu pokarmowego lub układu krążenia problemów i uzależnienia.

Jeśli pacjent przyjmuje przepisane leki przeciwbólowe, nie biorą bez recepty przeciwbólowe, leki ziołowe lub suplementy diety, chyba że najpierw skontaktować się z lekarzem. Wiele z nich może oddziaływać z przepisanych lekarstw i powodować poważne problemy.

Więcej opcji

Życie byłoby prostsze, jeśli pigułkę oznaczało koniec przewlekłego bólu, ale to nie jest prawdziwe dla wielu cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Leki mogą nie być najlepszym rozwiązaniem dla łagodnego bólu. Leki nie pomagają niektórych ludzi, a inni ludzie nie chcą brać je codziennie. Nawet wtedy, gdy leki pomagają, wiele osób nadal napotykają wiele bólu.

Na szczęście inne opcje, sam lub z lekami, może pomóc. Oto kilka do rozważenia:

 • Zmiany stylu życia. Możesz być w stanie złagodzić swój ból poprzez utratę wagi, rzucenie palenia lub wykonywania innych. Ćwiczenia mogą pomóc utrzymać elastyczny i mobilny. Dietetyków i fizjoterapeutów i zawodowe mogą pomóc osiągnąć swoje cele fitness.

 • Stymulacja elektryczna. Niskiego napięcia prądu elektrycznego od małych urządzeń z zasilaniem bateryjnym może stymulować nerwy przez skórę i przerywać normalnych sygnałów bólu w mózgu. Według ASA, przezskórna elektryczna stymulacja nerwów jest najbardziej rozpowszechnioną formą. To nie jest bolesny leczenia.

 • Wsparcie psychologiczne. Leki przeciwdepresyjne przepisane, aby pomóc złagodzić ból może również pomóc depresji związanej z bólu. Może być potrzebne wsparcie i doradztwo od psychiatry lub psychologa, a także terapii samopomocy, takich jak relaks lub szkolenia biofeedbacku.

 • Operacja. Wiele różnych operacji chirurgicznych docelowej choroby, które powodują ból. Nowe techniki, na przykład można zwalczania pewnych zaburzeń bólowych powrotem. ASA mówi, że operacja jest traktowana po wszystkie inne metody zawiodły.

 • Terapie uzupełniające. Wiele osób uważa, że ​​akupunktura, prowadzony obrazowość, medytacja i inne alternatywne metody leczenia mogą złagodzić ból i poprawić poczucie dobrobytu. Naukowe dowody wspierające te terapie zmienia.