Cambler

Prawda o wyzwalacze migotania przedsionka

Migotanie przedsionków (AFib) jest nieprzewidywalna choroba serca, która sprawia, że twoje serce bije szybko i nieregularnie. Zaburzenia rytmu serca nazywa się arytmia. Migotanie przedsionków jest najczęściej zaburzenia rytmu serca wśród ludzi. Istnieje wiele możliwych przyczyn, w tym choroby tarczycy, wysokim ciśnieniem krwi, i wieńcowej choroby serca.

Lekarz może przepisać lek w celu kontroli objawów. Można zrobić z Twojej strony, dokonując mądrych wyborów, aby uniknąć ewentualnych AFib wyzwalaczy. Wspólne powoduje to nikotyna, stres, alkohol, kofeinę, a niektóre ponad-the-counter leki.

Unikanie wyzwalaczy jest ważne, ale prawda jest taka, że ​​migotanie przedsionków jest nieprzewidywalna choroba. Związek między niektórych wyzwalaczy i AFib jest trudne do udowodnienia, a wyzwalacze wpływa niektórych ludzi inaczej niż inni. Oto co wiemy o pięciu najczęstszych wyzwalaczy.

1. Nikotyna

Nikotyna w produktach tytoniowych, jest w górnej części każdej listy atrial fibrillation wywołuje uniknąć. Palenie jest szkodliwe dla serca na wiele sposobów. Oto jak palenie wpływa na migotanie przedsionków, w szczególności:

 • Nikotyna jest środkiem stymulującym serce i może AFib gorzej.

 • Nikotyna jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do choroby wieńcowej, co jest czynnikiem ryzyka dla AFib.

 • Nikotyna jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do wysokiego ciśnienia krwi, co również jest czynnikiem ryzyka dla AFib.

 • Nikotyna jest głównym czynnikiem ryzyka udaru mózgu, numer jeden powikłaniem AFib.

Jeśli palisz, współpracować z lekarzem, aby znaleźć skuteczną metodę, aby zakończyć.

2. Stres

Mając nieprzewidywalną chorobą, która powoduje objawy takie jak duszność i kołatanie serca jest stresujące. Można podkreślić, rzeczywiście wywołać atak migotania przedsionków? Stres jest trudna do zmierzenia i wpływa na każdego inaczej, więc trudno się uczyć stres jako wyzwalacz. Oto, co wiemy:

 • Badania pokazują, że ponad połowa wszystkich osób z migotaniem przedsionków, uważają, że stres jest spust objawem.

 • Hormony uwalniane przez organizm pod stresem czy przyspieszenie tętna i podnosić ciśnienie krwi.

3. Alkohol

Z jednej strony, trochę alkoholu może być dobre dla serca. Z drugiej strony, ciężki picia zwiększa ryzyko migotania przedsionków, udaru i zawału serca. Nadmierne spożywanie alkoholu, który wyzwala AFib jest czasem nazywany "heart", ponieważ migotanie przedsionków często występują objawy po wakacjach lub weekend pije więcej niż zwykle. Oto fakty na temat picia i AFib:

 • Umiarkowane picie jest prawdopodobnie bezpieczne. Oznacza to, że nie więcej niż dwa drinki dziennie dla mężczyzn i jeden drink dziennie dla kobiet.

 • Liczne badania pokazują, że ludzie, którzy mają 35 lub więcej napojów alkoholowych w każdym tygodniu mają zwiększone ryzyko migotania przedsionków.

 • Kobiety mogą być bardziej narażone na ryzyko. Według Studium Zdrowia Kobiet, kobiety, które mają dwa napoje alkoholowe codziennie zwiększać ryzyko migotania przedsionków o 60%.

4. Kofeina

Kofeina jest środkiem pobudzającym, a to może przyspieszyć swoje serce. To może być cynglem dla migotania przedsionków, zwłaszcza jeśli są bardzo wrażliwe na to. Jednak informacje na temat kofeiny i AFib jest często sprzeczne.

 • Badania 48000 ludzi, zwanych "duński diety, rak, i Health Study," nie znalazł związku między kofeiną i migotania przedsionków.

 • Istnieją doniesienia o popularnych napojów energetycznych (które zawierają duże ilości kofeiny) wyzwalające ataki AFib w nastoletnich chłopców.

 • Kofeina nie zwiększa ciśnienie krwi, które jest czynnikiem ryzyka migotania przedsionków.

5. Over-the-counter leki

Wiele ponad-the-counter leki zawiera stymulantów, które mogą pogorszyć lub wywołują AFib. Należą do nich kaszel i przeziębienie, aerozole do nosa i leki ziołowe. Winowajcą jest adrenalina chemiczny - sam, twój organizm naturalnie.

Adrenalina przyspiesza serce i podnosi ciśnienie krwi, niebezpieczną kombinację, gdy masz AFib. Sprawdź lekarstwo etykiet dla związków adrenaliny, zwłaszcza efedryny i pseudoefedryny. Jeszcze lepiej, skontaktować się z lekarzem przed podjęciem któregokolwiek z tych produktów.

Najważniejsze na AFib wyzwalaczy

Migotanie przedsionków jest nieprzewidywalna choroba. Nadal może mieć atak, nawet jeśli uniknąć typowych wyzwalacze, ale jest to dobry pomysł, aby dokonać tych mądrych wyborów stylu życia:

 • Nie palę.

 • Pić alkoholu tylko z umiarem.

 • Znaleźć sposoby na zmniejszenie stresu.

 • Unikaj kofeiny, jeśli są wrażliwe na to.

 • Nie należy przyjmować żadnych leków, ziół, suplementów bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.