Cambler

Co powoduje suchość oczu?

Suchość oczu stosować być traktowane jako prosty problemu niewystarczającej ilości łzawienie, zbyt rozdarcie odparowanie, lub kombinację obu. Suche oczy mogą jeszcze rozpocząć w ten sposób, ale teraz myśli, że zlokalizowane procesy zapalne zacząć jak film łzowy traci wilgoć.

Diseaseing powietrza latem - i ciepła wewnątrz zimą nawet bardziej - sprawia, że ​​powietrze w naszych domach kości suche, więc woda w filmu łzowego i innych powierzchni ciała paruje łatwo. Migotanie wyrównuje i uzupełnia tłuszczowy zewnętrzna warstwa filmu łzowego i Zwykle migać co 10 sekund lub podobnie tak. Działania zmniejszające ten wskaźnik - oglądanie telewizji, pracy przy komputerze, prowadzenie samochodu - może powodować suchość oczu, ponieważ spowalnia częstotliwość migania.

Wiek jest czynnikiem: starszy Orb ma tendencję do włosów, ponieważ jeden łzowy i inne gruczoły stają się mniej wydajne. Oraz wieku dolnej powieki może uginać tak, że nie tworzą dobre uszczelnienie w stosunku do oka. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety są bardziej podatne niż mężczyźni mają problemy suchego oka, ponieważ mają niższy poziom androgenów, męskich hormonów płciowych, a meibomian gruczoły są częściowo aktywowany na receptory androgenów lądujących tam.

Choroby autoimmunologiczne, choroby, w których system immunologiczny zwojów na korpusie zamiast wyrzucania się na infekcje inwazji, jak to ma może wpływać do rozdzierania folii i spowodować składników suchych oczu. Układowy i reumatoidalne zapalenie stawów są dwa takie choroby autoimmunologiczne. I tearless, suche oczy są jednym z objawów podpis (czyt. show-uśmiechy) zespół Sjogrena, choroby autoimmunologicznej, która wpływa łzowych, ślinowych i inne gruczoły, które produkują wilgoć.

Zapalenie powiek, lub zapalenie powiek (wym. blef-ah-żytnio-tis), wpływa na produkcję meibomian gruczołów, więc film łzowy traci ochronną warstwę tłuszczową i paruje zewnętrzna łatwiej. Zapalenie powiek występuje częściej u osób z alergią oraz z chorobami skóry, takimi jak trądzik różowaty i łojotokowe zapalenie skóry.

Suche oczy są także skutkiem ubocznym niektórych powszechnie stosowanych leków, w tym leki przeciwhistaminowe, beta-blokery i selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), leki przeciwdepresyjne, takie jak citalopram (Celexa) oraz fluoksetyna (Prozac). Niektóre over-the-counter krople do oczu zawiera chlorek benzalkoniowy, środek konserwujący, który może wyschnąć oczy i inne działania niepożądane. Chlorek benzalkonium jest składnikiem wielu kropel na receptę dla jaskry.

Suche oczy są częstym skutkiem ubocznym LASIK korygować krótkowzroczność i dalekowzroczność, choć zazwyczaj jest tymczasowy. Soczewki kontaktowe zamieszkują filmu łzowego i suche oczy są jednym z głównych powodów, niektóre osoby nie mogą nosić soczewki kontaktowe lub może to zrobić tylko w ograniczonym zakresie. Czasami przejście roztworu do przechowywania soczewek kontaktowych lub soczewek próby wykonane z innego materiału może pomóc.

Zapalenie spojówek, zapalenie spojówek, znany również jako spojówek. Najbardziej spojówek jest wirusowy, i nie ma żadnej innej obróbce niż oczekiwanie zakażenie, ale mogą być bakteryjne zapalenie spojówek potraktowano kroplami antybiotyki. Wiele alergii wpływa na oczy, choć głównym zarzutem jest zwykle swędzenie i łzawienie oczu, nie sucha.