Cambler

Jak poprawić swoje życie seksualne z POChP

Jeśli ty lub ukochanej osoby ma przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), wiesz, że duszność i brak energii mogą wpłynąć na codzienne czynności. Który zawiera te w sypialni. To normalne dla POChP, aby wpływać na stosunki seksualne. Ale o chorobę, nie oznacza, że ​​intymność jest już przeszłością. W rzeczywistości jest to bardzo możliwe, aby ludzie z POChP mieć aktywne życie seksualne. Te wskazówki mogą pomóc utrzymać więź z partnerem.

1. Najpierw porozmawiać

Nie zawsze jest łatwo rozmawiać ze swoim partnerem o seksie. Ale to jest tak ważne. To dlatego, że w pewnym momencie większość osób z POChP doświadczy duszność lub zmęczenie podczas stosunków seksualnych. Ale lęk lub obawy o tych objawów powodują niektóre osoby cierpiące unikać współżycia w ogóle. Nie stracić możliwość połączenia fizycznie i emocjonalnie z ukochaną osobą. Podziel się obawy intymności z partnerem. Mówić o tym może zmniejszyć lęk i pozwala pracować razem, aby pokonać wyzwania i osiągnięcia większej intymności.

2. Ruszaj się

Rozpoczęciem programu ćwiczeń jest jednym z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje życie seksualne. Ćwiczenia pomagają budować wytrzymałość dla kochania. Może także zmniejszyć duszność. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak można zacząć. Spróbuj wykonać dzienny spacer lub przystąpienie do programu rehabilitacji oddechowej. Zacznij powoli i ustalić rozsądne cele. Szacuje się, że wysiłek potrzebny do stosunku seksualnego jest podobna do wymaganej do wejść jednego schodów w normalnym tempie.


3. Czas to dobrze

Angażowanie się w kochania w odpowiednim czasie może mieć duże znaczenie w Twojej sprawności fizycznej. Może również wpływać na swoje emocjonalne dobre samopoczucie i pewność siebie. Spróbuj się kochać w czasie dnia, kiedy jesteś wypoczęty. I uniknąć kochania po zjedzeniu obfitego posiłku lub picia alkoholu zarówno może wyczerpać energię.

4. Wypróbuj swoje lekarstwa

Na szczęście, POChP leki nie kolidują z popędu seksualnego lub zdolności. W rzeczywistości, mogą nawet pomóc. Porozmawiaj z lekarzem o stosowaniu leków w celu poprawy stosunków seksualnych. Jeśli używasz lek rozszerzający oskrzela, lekarz może zalecić podjęcie dawkę tuż przed seksem. Zmniejsza duszność dla niektórych ludzi. A jeśli używasz dodatkowego tlenu podczas wysiłku fizycznego, planują wykorzystać tę samą ilość tlenu podczas kochania.

5. Pobierz w pozycji

Jeśli jest to możliwe, mieć twój partner odgrywać bardziej aktywną rolę w kochania. I wybrać pozycje seksualne, które wymagają mniej energii i uniknąć nacisku na klatkę piersiową. Na przykład, pozycja z boku na bok może być bardziej komfortowe niż stanie na dole-top. Weź swój czas i doświadczenie, aby zobaczyć to, co czuje się najlepiej do was obu.

6. Porozmawiaj z lekarzem

Chociaż POChP może zmienić swoją wytrzymałość do wytężonej działalności, nie zmienia zdolność seksualną. Jeśli masz bieżące obawy, porozmawiaj z lekarzem. Problemy seksualne mogą wynikać z innych chorób, zdrowia lub leków. Omawiając je z lekarzem, może prowadzić do skutecznych możliwości leczenia.

Główne dania na wynos

  • Porozmawiaj ze swoim seksualnym partnerem na temat swojej POChP. Razem można pokonać wyzwania i osiągnięcia większej intymności.

  • Wykonując może budować swoją wytrzymałość do kochania.

  • Zdrowia lub inne choroby leki mogą wpływać na życie seksualne. Porozmawiaj z lekarzem na temat możliwości leczenia.