Cambler

Radzenie sobie z emocjonalnym opłaty łuszczycy

Łuszczyca może być dokuczliwe choroby i cierpienie jest często potęgowany przez harmonogram. Łuszczyca zwykle zaczyna się w wieku 15 i 35, w czasie, gdy ludzie są szczególnie zaniepokojeni, jak wyglądają. Dla wielu, zmiana wyglądu zewnętrznego prowadzi do jakiegoś wewnętrznego wzburzenia emocjonalnego. Za mało, to może wywołać poważniejsze depresji lub lęku.

Numery opowiedzieć. Około 4700 osób odpowiedziało na badania Narodowej Fundacji Łuszczyca, która prosiła o ich emocjonalne samopoczucie. Ponad dwie trzecie twierdzi, że czują się choroby świadomym, zakłopotany, wściekły, sfrustrowany, albo bezsilny.

2010 badania w archiwach dermatologia pokazuje, jak poważne emocjonalne ofiar może być. Naukowcy przebadali dokumentację medyczną brytyjskich od 1987 do 2002 roku. Ich analizy zawarte 149.998 osób z łuszczycą oraz 766.950 osób bez tej choroby. Osoby z łuszczycą były na większe ryzyko depresji, niepokoju i myśli samobójczych.

Więcej niż powierzchowne

Jak łuszczyca może mieć wpływ na psychikę? Po pierwsze, wpływa na sposób wyświetlania się. Jeśli masz zdrowe obraz siebie, wiesz, że łuszczyca to tylko niewielka część tego, kim jesteś. Ale jeśli twój obraz samego siebie jest shakier, mając chorobę może powodować negatywne uczucia o sobie, takich jak zażenowania czy wstydu.

Po drugie, łuszczyca ma wpływ na innych ludzi oceniają. Pierwsze reakcje ludzi do was na podstawie wrażeń powierzchniowych. Jeśli łuszczyca jest widoczny, można uzyskać pewne negatywne reakcje. Na przykład, niektórzy ludzie mogą obawiać się, że choroba jest zaraźliwa, więc działają one standoffish. Lub mogą być po prostu ciekawa, więc patrzą na punkcie chamstwa. Takie reakcje mogą dodać do emocjonalne.

Po trzecie, łuszczyca wpływa na to jak uważasz, inni postrzegają cię. Jeśli wyłączona, co widzisz w lustrze, można zakładać, że inni czują się w ten sam sposób, nawet gdy ich nie ma. Aby udać się odrzucenia, możesz rozpocząć unikanie sytuacji społecznych. W dłuższej perspektywie jednak izolacja tylko sprawia gorsza.

Psyching na łuszczycę

To naturalne przeżyć te trudne uczucia. Ale można nauczyć się radzić sobie z nimi w konstruktywny sposób. Te wskazówki mogą pomóc:

  • Dostroić twoje myśli. Uważaj na zbyt negatywnego myślenia. Na przykład, jeśli uważasz, że: "Jestem całkowicie odpychający," masz sposób zawyżanie ujemne-i co się czuje kiepska. Zauważając takie myśli i zastąpienie ich bardziej pozytywne mogą zwiększyć swoją pewność siebie i optymizm.
  • Dowiedz się więcej o łuszczycy. Im więcej wiesz na temat łuszczycy, lepsze wybory będzie można zrobić na temat leczenia i stylu życia. Podejmowania mądrych kroków w celu poprawy stanu zdrowia pomaga czuć się bardziej kontrolować.
  • Rozpocząć rozmowę. Podziel się uczucia z rodziną i przyjaciółmi wspomagającego, który pomaga utrzymać stres w zatoce. Ponadto, należy rozważyć łączenie, grupy wsparcia łuszczycy, które umożliwia podłączenie z ludźmi, którzy borykają się z podobnymi problemami. Słysząc, jak oni do czynienia z łuszczycą może być uprawniającej.
  • Szukać profesjonalnej pomocy. Jeśli Twój niepokój ustąpi, porozmawiaj z lekarzem lub psychicznego opieki zdrowotnej dostawcy. Z prośbą o pomoc nie jest oznaką słabości. Wręcz przeciwnie, jest to znak, że bierzesz za swoje życie.

Specjalnie dla rodziców

Teen lat to czas wielkich zmian emocjonalnych. Łuszczyca dodaje wyzwanie. Jeśli twój syn lub córka ma łuszczycę, możesz pomóc, oferując wsparcie moralne i życzliwym słuchaczem.

Zachęcić nastolatka mówić otwarcie o łuszczycy z nauczycielami i przyjaciółmi. Tym więcej innym zrozumieć, że są mniej prawdopodobne, aby reagować w bolesny sposób. Jeśli nastolatek nie jest wygodne omawianie łuszczycy, ćwiczyć razem pierwszy. Aby uzyskać więcej wskazówek nastolatków z dziećmi, przejdź do psome.org.