Cambler

Fakty łuszczyca

Łuszczyca szacunkowo dotyczy 7,5 miliona ludzi w USA często pojawia się w wieku pomiędzy 15 a 25, ale może rozwinąć się w każdym wieku. Choć nie zaraźliwa choroba jest dziedziczna.

Przyczyna

Przyczyna łuszczycy jest nieznana, ale uważa się, że jest to być spowodowane wyjątkowo szybko rosnące i rzuca komórki skóry. Komórki skóry, mnożą się tak szybko, co powoduje, że skóra przelana co trzy do czterech dni. Lekarze, że to występuje wtedy, gdy układ odpornościowy mylnie atakuje zdrowe komórki skóry.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Znakiem rozpoznawczym łuszczycy jest zaczerwienienie skóry, z łuszczących się białych plam. W zależności od typu łuszczycy może powodować małe pęcherze, różowe plamy lub biały, łuskowaty skóry. Łokcie, kolana i tułów są najczęściej dotknięte.

Jeśli masz łuszczycę, może wybrać się na jakiś czas bez objawów. Twoje problemy skórne mogą się gwałtownie w odpowiedzi na pewne wyzwalaczy. Zimno, palenie papierosów, stres, przeziębienia i inne choroby skóry, suchość skóry i ukąszenia owadów lub urazy mogą doprowadzić do tego.

Rodzaje

Łuszczyca jest często powtarzające się i występuje w różnym nasileniu. Istnieje kilka typów łuszczycy, w tym toczniem łuszczyca, wysiewnej łuszczycy i łuszczycy krostkowej. Zwany także łuszczycy, przewlekłego łuszczyca jest najczęstszym typem. Wysiewnej łuszczyca jest stosunkowo rzadki typ, który wpływa głównie dzieci, to zazwyczaj rozwija się szybko i po infekcji, zwłaszcza anginy. Łuszczyca krostkowa jest rzadką formą, która rozwija się głównie u osób dorosłych.

Testy diagnostyczne

Gdy choroba rozwija się do rozwoju srebrzystą łuską, lekarz może zazwyczaj zdiagnozować łuszczycę z badań lekarskich paznokci i skóry. Potwierdzenie diagnozy mogą być wykonane z biopsji skóry. Lekarz wykonuje małe próbki skóry do badania pod mikroskopem.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na łuszczycę, ale leczenie może pomóc utrzymać objawy w zatoce. Celem leczenia jest zmniejszenie stanu zapalnego i spowolnienia wzrostu gospodarczego i szybkiego wydalania komórek skóry. Leczenie może obejmować maści i kremy do nawilżają skórę, ekspozycji na światło słoneczne lub promieniowanie ultrafioletowe wykonywane pod nadzorem lekarza; steroidy, takie jak kortyzon kremy; witaminy D śmietany; kremów zawierających kwas salicylowy lub smołę; anthralin, który jest lekiem, który leczy grubsze, trudnych do leczenia łuszczycy; płaty metotreksat, który jest lek przeciwnowotworowy, który przerywa wzrost komórek skóry, doustne lub miejscowe retinoidy, i leków immunosupresyjnych.