Cambler

Kiedy łuszczyca typów na paznokcie

Czasami łuszczyca wychodzi poza skórę i wpływa na paznokcie i paznokcie. Dla niektórych ludzi, tylko ich ataki łuszczycy paznokci i nic innego.

Na szczęście istnieją sposoby, można uzyskać paznokcie z powrotem w kształcie-ale to zajmie trochę cierpliwości.

Jak wygląda to

Wiele osób z łuszczycą i łuszczycowym zapaleniem stawów mają paznokcie, które żółkną i stają się grube, pestki, lub marszczony. Zdarza się, że paznokcie stają się nawet kruszyć i luźne ze skóry pod paznokciem.
Skóra wokół paznokci również może stać się zaczerwieniona i podrażniona. W niektórych przypadkach, skóra pod paznokciem przybiera czerwono-brązowy kolor i może rozwinąć to, co wygląda jak "drzazgi" poniżej paznokcia. Są to tak zwane krwotoki Czerep, spowodowane uszkodzeniem naczyń krwionośnych pod paznokciem.

Kiedy po pomoc

Jeśli występują zmiany paznokci lub nagle rozwijać krwotoki Splinter mieć ekspert sprawdzić swoje paznokcie. Dermatolog może pomóc ustalić, czy zakażenie paznokci, Twój łuszczycę lub inny problem zdrowia jest winien.

Te same rodzaje zabiegów, które pomogą zarządzać skóry łuszczycy pomoże paznokcie. Niektóre miejscowego leczenia, jednak nie działa dobrze, ponieważ nie mogą przebić się przez paznokcie. Leki doustne lub zastrzyki może być bardziej pomocny. Wystarczy pamiętać, aby być cierpliwym. Paznokcie rosną bardzo powoli, co oznacza, może to zająć dużo czasu, zanim zauważy je patrząc ładniejszy.

Sposoby radzenia sobie

Może nie lubię patrzeć na ręce i nogi teraz, ale można poprawić swój wygląd, podczas oczekiwania na medycynie, aby pomóc:

  • Staraj się paznokcie zadbane i wykończenia z manicure nożyczki. Krótsze paznokcie są modne i łatwiejsze w zarządzaniu.
  • Nosić Polskie, jeśli chcesz.
  • Staraj się nie uderzyć lub zeskrobać paznokcie, które może pogorszyć sytuację.