Cambler

Cukrzyca i zaburzenia erekcji

Cukrzyca i intymność seksualna

Intymność seksualna jest ważną częścią życia. Dla osób z cukrzycą, to jest konieczne, aby zwrócić szczególną uwagę na sprawach dotyczących ich zdrowia seksualnego. Dowiedz się więcej o tym, jak cukrzyca wpływa na seksualność ›

Cukrzyca podwaja ryzyko zaburzeń erekcji

Mężczyźni z cukrzycą są dwa razy częściej doświadczają zaburzeń erekcji, jak mężczyzn bez choroby, co cukrzyca jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji. Cukrzycę mężczyźni również zmierzyć z tym problemem w młodszym wieku niż u mężczyzn w populacji ogólnej. Obie formy cukrzycy zwiększa ryzyko, choć badania zwierząt oferuje wczesne wskazówki, że droga do zaburzeń erekcji mogą różnić się w zależności od tego, czy człowiek typu 1 lub cukrzycy typu 2. Jeśli okaże się to prawdą, w badaniach na ludziach, może to być krok w kierunku lepiej dostosowanych zabiegów.

U mężczyzn z cukrzycą, zaburzenie erekcji zazwyczaj rozwija się stopniowo w ciągu miesięcy lub lat. Na początku erekcja może nie być tak sztywna, jak to było kiedyś, a może nie może być trwałe. Czasem zaburzenia erekcji to pierwszy znak, że człowiek ma cukrzycę.

Doustne leki na zaburzenia erekcji

Receptę leki doustne są często bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń erekcji. Ale ludzie z pewnymi problemami zdrowotnymi lub którzy są niektóre inne leki nie powinny ich używać. Oraz wszystkie leki mogą powodować działania uboczne. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy zaburzenia erekcji doustnie lek jest dla Ciebie, a ryzyko i korzyści wynikające z leczenia.

Jakie leki są dla Ciebie? ›