Cambler

Nastolatki i samoocena tarcza

To potężna broń w walce z narkotykami i nastoletniego nadużywania alkoholu i to nie kosztuje rodziców ani grosza. To się nazywa "tarcza samoocena".

To proste. Badania pokazują, że nastolatki, które wyrosły z wysoką samooceną są znacznie mniej skłonne do nadużywania leków lub drinka, w porównaniu z dziećmi, które dorastają bez większego poczucia własnej wartości, zgodnie z nadużywania substancji i Mental Health Services Administration.

Oto kilka kroków, które można podjąć, aby rodzice pomagają dzieciom rozwijać poczucie własnej wartości:

  • Pamiętaj, że droga do poczucia własnej wartości zaczyna się w dzieciństwie i jest wzmacniana przez całe dzieciństwo, preadolescence i młodości przez oddziaływania z Ciebie i Twojego małżonka, środowiska naturalnego i nagromadzeniem sukcesów po drodze.

  • Słuchaj uważnie nastolatek, gdy on lub ona próbuje ci coś powiedzieć - i było jasne, że jesteś bardzo zainteresowany. Na przykład: Wyłącz telewizor i odłożył gazetę, kiedy dziecko mówi do Ciebie, a nie przyjmować połączeń telefonicznych w trakcie rozmowy. Należy także pamiętać, aby chwalić wysiłki dziecka do komunikowania się z Tobą, gdy jest to możliwe.

  • Uczyć szacunku dla samego siebie, należy okazywać szacunek w każdej chwili. Mów do dziecka z szacunkiem - nawet, gdy zdenerwowany lub zły - i nigdy nie dać się pokusie, aby krzyczeć i poniżać.

  • Skupić się na pozytywne. Chwalą zachowanie dziecka, gdy to właściwe, ale nie przesadzaj. Dla dzieci, a zwłaszcza młodzieży, wyrażają wiarę w ich możliwości.

  • Ciesz się nastolatka, póki możesz. Dopasować się do jego lub jej humoru, energii i twórczego sensie możliwości. Szanse są duże, że dostaniesz w kontakcie z własnym młodzieńczym strony - często uroczo nieoczekiwane wyniki.