Cambler

5 porad dla rozmowy z nastolatkiem o nadużywanie leków

Nadużycie receptę i ponad-the-counter leki-tym dekstrometorfanu (DXM kaszel medycyny)-jest to duży problem wśród dzisiejszych nastolatków. Ale jako rodzic, jesteś daleko od bezsilni wobec problemu nadużywania leków.

Nie ma gwarancji, nastolatek nie będą kuszeni, ale jesteś najsilniejszy wpływ na życie dziecka. Wybierając właściwe słowa mogą pomóc mówić wielkości do swojego syna lub córki o unikanie tego niebezpiecznego zachowania.

1. Mówić wcześnie, często i wyraźnie.

Nie musisz czekać, aby Twoje dziecko się nastolatek przed omówieniem receptę i ponad-the-counter leki nadużycie, zacząć mówić, gdy są preteens. Rozpocznij, podkreślając znaczenie zgodnie z instrukcjami na receptę i ponad-the-counter leków. Omówić niebezpieczeństwa ich nadużywanie, w tym uzależnienia, problemów zdrowotnych, takich jak nieregularne bicie serca, a nawet śmierci.

Pamiętaj, rozmowa się nie wystarczy. Upewnij się, że komunikacja działa w obie strony. Pozostać zaangażowane w życiu dziecka i poprosić konkretne pytania dotyczące codziennych wzloty i upadki dojrzewania. Daj mu znać, że jesteś zawsze tam, aby posłuchać, i pochwalić pozytywnych zachowań i działań.

Oczywiście, podczas gdy zrozumienie i cierpliwość są ważne, nastolatki wymagają również silne wskazówki. Szczególnie w późniejszych latach dorastania, twój syn lub córka potrzebuje konkretnych, bezpośrednie informacje o szkodliwości nadużywania leków. Podkreślić, jak nadużywanie leków może zniszczyć relacje i utrzymywać go od osiągnięcia celów, takich jak wsiada do pewnego college'u lub lądowania przyszłej pracy.

Również jasność o swoich zasad domowych wobec nadużywania leków i skutków ich łamania. Bądź konsekwentny i wyjaśnić, że to nie ma znaczenia to, co przyjaciele lub ich rodziców zasady do-twoja rodzina odzwierciedlać swoje wartości.

2. Praktyki nie.

Nastolatek jest zobowiązany stawić czoła presji nadużywania leków na receptę. To będzie o wiele łatwiej się oprzeć, jeśli on lub ona jest gotowa i praktykował, co powiedzieć. Role-grać kilka potencjalnych scenariuszy. Naucz dziecko, aby powiedzieć "nie" zdecydowanie, ale uprzejmie, podać powód, a następnie zmienić temat lub pozostawienie sytuacji.

Dobre linie, aby spróbować: ".. Dziękuję-pływać jest spotkać jutro muszę być zdrowy Idziemy do centrum handlowego, a nie" Lub "Nie, moi rodzice byliby tak wściekły, jeśli okazało się,. I jakoś, zawsze dowiedzieć! Tak, tak, jak to zrobiłeś w teście badań społecznych?"

Niech Twoje dziecko wie, że przyjaciele, którzy wielokrotnie pytać ich nadużywać narkotyków prawdopodobnie nie są przyjaciele w ogóle. Zachęcić ich do spędzenia czasu z rówieśnikami, którzy podzielają te same wartości i są pozytywne wpływy.

3. Oglądać w internecie.

Historia przeglądarki nastolatek może być wskazówką do nadużywania leków. Niektóre witryny sprzedać duże dawki DXM, na przykład. Inne listy instrukcji jak połączyć leki zakupione w aptekach lub znajdujące się w apteczki rodziców na lepsze wysokie.

Zapytaj, jakie strony Twoje wizyty dziecko i kim on lub ona komunikuje się z Internecie. Omówić źródła informacji, które są wiarygodne i które są szkodliwe. Można podsłuchiwać na komputerze dziecka, jeśli boisz się, że jest problem-nastolatki powinny mieć trochę prywatności, ale obowiązkiem rodziców, aby zapewnić im bezpieczeństwo oznacza, że ​​jest OK, aby od czasu do czasu atakują go.

4. Idź z jelit, ale uniknąć winy lub gniew.

Nie należy ignorować dokuczliwy podejrzenia, że ​​dziecko nadużywa leków. Przynieś go, nawet jeśli nie masz dowodu.

Gdy to zrobisz konfrontacji teen, nie chłostać się. I nie próbuj rozmawiać z nastolatkiem, kiedy myślisz, może on być pod wpływem alkoholu. Poczekaj na spokojnej chwili, gdy dziecko nie jest już zły, i wyjaśnić, dlaczego obawiasz. Daj nastolatek szansę odpowiedzieć.

Bądź przygotowany, nastolatek może dopuścić do nadużywania leków i poprosić o pomoc. Jeśli on lub ona zaprzecza, że ​​jest problem, nie należy przyjmować, że w ostatecznej odpowiedzi. Nadal monitorować uważnie na znaki ostrzegawcze, takie jak puste opakowania leku lub wiadomości tekstowe o uzyskaniu lub dzielenia narkotyków.

Kolejny zwrot w celu uniknięcia: "Jeśli będziecie zachowywać to się, będziesz pozwalając nas wszystkich." Narkomani często czują się winni i już wstydzić. Skupić się na swojej troski i jak chcesz go lub bezpiecznego i zdrowego jej pobytu pomóc.

5. Get plusy zaangażowany.

Europejska Akademia Pediatrii zaleca, aby lekarze ekran nastolatki alkoholu i narkotyków. Porozmawiaj z lekarzem pediatrą, jeśli masz wątpliwości. Powinien on wiedzieć, rodzaje leków powszechnie stosowanych w danej społeczności i odpowiednich słów, aby dowiedzieć się, czy Twoje dziecko jest używane.

Poza lekarzami, są inni, którzy mogą kierować i informować, jeśli uważasz, że Twoje dziecko ma problem. Rozważyć konsultacji wyszkolonego doradcę, pielęgniarki, personel w ośrodku zdrowia w społeczności lokalnej lub koalicji antidrug.

Główne dania na wynos

  • Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o receptę i ponad-the-counter leków nadużyć. Podkreślić znaczenie następujących kierunkach i omówić niebezpieczeństwa nadużywania tych leków.

  • Rola grać z dzieckiem, więc ma on praktykę odpowiadać "nie" nadużywanie leków.

  • Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko może być nadużywanie leków, skonfrontować swoje dziecko, ale nie jest zły. Skoncentruj się na swojej troski i jak chcesz pomóc.