Cambler

Osiągnąć swój cel LDL

Wiesz, że zespół metaboliczny podwaja ryzyko chorób serca. Ale czy wiesz, że o wysoki poziom LDL ("złego") cholesterolu zwiększa ryzyko jeszcze bardziej? W rzeczywistości, poziom LDL może być najważniejszą wskazówką do swojej choroby serca ryzyko. Poprzez obniżenie LDL, można zapobiec lub opóźnić tworzenie się płytki nazębnej w tętnicach. Pozwoli to obniżyć szanse o zawał serca lub udar mózgu.

Dla większości ludzi, poziom LDL poniżej 100 mg / dl jest najlepiej, zgodnie z National Heart, Lung, i krew instytut. Ale twój cel może być niższa. Niektórzy ludzie muszą dążyć do poniżej 70 mg / dl. Ten niższy cel dotyczy osób, które mają już choroby serca lub którzy mają cukrzycę oraz inne czynniki ryzyka chorób serca, takich jak wysokie ciśnienie krwi lub paleniem. Jeśli nie wiesz, poziom LDL lub cel, zwrócić się do lekarza.

Wezwanie do działania:

Pobierz LDL pod kontrolą. Idź do www.nhlbi.nih.gov / zdrowie, kliknij "Cholesterol" i pobrać darmową broszurę "Twój przewodnik po Obniżenie cholesterolu z leczniczych zmian stylu życia (TLC). "