Cambler

Zrozumienie choroby nerek

Zbyt często cukrzyca prowadzi do choroby nerek. Ale to nie musi. Gdy problemy z nerkami są wcześnie wykryte, można podjąć kroki, aby zapobiec bardziej poważne choroby nerek. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić stan swoich nerek z testem Microalbumin.

Nerki i czysty filtr około 50 litrów krwi codziennie, starannie usuwając toksyczne produkty przemiany materii w organizmie. Cukrzyca może być trudne na nerki, a gdy poziom cukru we krwi jest wysoki, to filtrowanie więcej krwi niż normalnie. Z czasem ich małe filtry zaczynają przeciekać. Gdy tak się stanie, substancje, które zwykle pozostaje we krwi przechodzą do moczu. Albuminy, białko, jest jedną z tych substancji. Obecność niewielkich ilości albumin w moczu choroba zwana mikroalbuminuria-jest wczesnym objawem uszkodzenia nerek.

Jeśli wcześnie uszkodzenie nie jest wykrywane i leczone, nerki bardziej chorymi z upływem czasu. Duże ilości albumin przeciekać do moczu. Nazywa się to makroalbuminuria. Po kilku latach, nerki może wyłączyć całkowicie. Jedyne zabiegi w tym momencie są dializy, sztuczne oczyszczanie krwi przez maszynę, lub przeszczep nerki.

Badanie mikroalbuminurii

Wczesne choroby nerek nie ma objawów, więc trzeba test mikroalbuminurii sprawdzić czynność nerek. Badanie mierzy ilość albumin w moczu. Możesz zostać poproszony o podanie świeżą próbkę moczu, podczas gdy jesteś w biurze lekarzem jest. Nazywa się to przypadkowo, czy miejsce, próbka. Lub może zostać poproszony do zbierania moczu przez pewien okres czasu, na przykład w postaci czterech godzin, 24 godzin lub na noc. Nazywa się to czasowym próbkowania. Będziesz mieć pojemnik oraz instrukcje zbierania moczu. Niewiele lub nie albuminy w moczu oznacza nerki są normalne. Umiarkowana ilość wskazuje wczesnego uszkodzenia nerek. Duża ilość sygnalizuje bardziej ciężką chorobą nerek.

Jak często do testu

Europejskie Stowarzyszenie Cukrzyca zaleca coroczne badanie mikroalbuminurii dla osób z cukrzycą typu 2. Osoby z cukrzycą typu 1 powinny być badane raz w roku, jeśli są starsze niż 10 roku życia lub miały cukrzycę przez okres pięciu lat lub dłużej. Zażycie niektórych leków, mają wysokie ciśnienie krwi, lub mają więcej albumin w moczu niż zwykle, być może trzeba być badane częściej.

Leczeniu mikroalbuminurii

Jeśli test wykazuje, że masz mikroalbuminurii, jest kluczowa, aby uzyskać pomoc na spowolnienie postępu choroby nerek. Musisz zachować glukozy kontrolowane jak najwięcej. Pobyt w docelowym zakresie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na poważną chorobę nerek więcej o połowę. Aby zmniejszyć nacisk na nerki, musisz również kontrolować ciśnienie krwi i jeść tylko umiarkowane ilości białka. Utrzymanie dobrego zdrowia serca poprzez obniżanie poziomu cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi zarządzający jest również ważne dla kontroli mikroalbuminurii. A jeśli palisz, porozmawiać z dostawcą o sposoby, aby zamknąć.

Dwa leki są powszechnie stosowane w celu spowolnienia postępu choroby nerek: inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę oraz antagoniści receptorów angiotensyny II. Inne leki mogą być stosowane do kontrolowania ciśnienia krwi, takimi jak blokery kanału wapniowego, beta-blokery i diuretyki.

Miej zdrowe nerki

Jeśli masz zdrowe nerki teraz, pobyt w docelowym zakresie glukozy może obniżyć ryzyko wystąpienia mikroalbuminurii o jedną trzecią. Takich jak cukrzyca, nadciśnienie jest główną przyczyną chorób nerek. Brać leki ciśnienie krwi, jak jest, dostać regularne ćwiczenia i wykonaj plan odżywiania zdrowe serce. Możesz zrobić wiele w tej chwili, aby zapobiec lub opóźnić chorobę nerek.