Cambler

Zespół pętli odprowadzającej po operacji pomostowania żołądka

Zespół pętli odprowadzającej jest jednym z dwóch zespołów "pętli", która może pojawić się po kilku rodzajów żołądka bocznego zabiegu. W zespole pętli, część lub "ramię" w jelicie cienkim jest zatkany.

Taka blokada może wystąpić ze względu na przepuklinę w jelicie cienkim. To może się zdarzyć, ze względu na blokowanie z pasa lepiszcza lub zagięcia z powodu słabej rekonstrukcji podczas operacji utraty wagi. W niektórych przypadkach częścią jelita może przesuwać się inną część jelita, co powoduje zablokowanie pętli odprowadzającej.

Fakty na temat zespołu pętli odprowadzających

Spośród tych dwóch typów zespołów pętli, innego rodzaju, zespół pętli doprowadzających jest bardziej powszechne. Zespół pętli odprowadzającej jest dość rzadkie. Lekarze poprawiły Bypass żołądka procedury, więc oba typy zespołów pętli są teraz rzadsze.

Objawy

Gdy wystąpi zespół pętli odprowadzającej, zwykle w ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu. Ale może też rozwinąć nawet lata po operacji odchudzającej.

Wskutek zablokowania, takie jak wydzielanie żółci i innych substancji z trzustki gromadzą się w jelitach i zaczyna powodować problemy. Mogą wystąpić pęknięcia ściany jelita.

Możesz mieć następujące objawy:

Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów, w każdym czasie po zabiegu odchudzania.

Diagnoza

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​pacjent ma zespół pętli odprowadzającej w wyniku procedury pomostowania żołądka, może on przeprowadzić badanie lekarskie, radiografii lub USG szukać blokady. Lekarze zazwyczaj używają endoskop, cienką, oświetlony rurki z niewielką kamerą na końcu, aby zbadać swoje jelita do potwierdzenia diagnozy.

Leczenie

Operacja jest zobowiązany do usunięcia pętli odprowadzającej i zespół jelita do przywracania zdrowego stanie. W zależności od tego, jak poważny zespół pętli odprowadzającej stało, operacja może naprawić uszkodzenia, naprawić przepukliny, zamknij wszystkie anatomiczne wady, naprawić jelita i ewentualnie dokonać zmian lub napraw procedury pomostowania żołądka sama.